Dostępność w praktyce. Spotkanie dla szczecińskich organizacji pozarządowych

Dostępność w praktyce. Spotkanie dla szczecińskich organizacji pozarządowych
Fot. Pixabay

Planujesz realizację zadań publicznych w 2024 roku ze środków Miasta Szczecin lub z udziałem innych środków publicznych? Bez dostępności, w myśl nowego zarządzenia, nie będzie to już możliwe.

W 2019 roku ustawa o zapewnianiu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami zobligowała podmioty realizujące zadania publiczne do wdrożenia rozwiązań pozwalających na szersze i bardziej otwarte możliwości włączania w te działania osoby ze szczególnymi potrzebami.

W ślad za ustawą, wszystkie zadania publiczne realizowane ze środków Miasta Szczecin i z udziałem innych źródeł publicznych będą wymagały zapewnienia dostępności podczas ich realizacji – bez względu na miejsce, czas i podmiot realizujący – klub sportowy, fundację czy stowarzyszenie.

– Zapraszamy na spotkanie, podczas którego omówimy praktyczne aspekty dostępności: jak wspierać osoby z niepełnosprawnościami, jak ułatwić dostęp do działań matkom z dziećmi w wózku, kiedy zapewnić alternatywne miejsce na spotkanie – wskazuje szczeciński Urząd Miasta.

– Podpowiemy jak zapewnić dostępność w realizacji zadań publicznych, realizowanych przez szczecińskie organizacje pozarządowe – zachęcają organizatorzy. – Te i wiele innych aspektów dostępności omówi Agata Margraf-Wojciechowska z Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 Szczecin.

Do udziału w spotkaniu organizatorzy zapraszają przedstawicieli szczecińskich organizacji pozarządowych.

Spotkanie odbędzie się w 23 kwietnia w godzinach 16:30-18:00 w siedzibie SEKTOR 3 Szczecin (budynek PCK, przy pl. Szarych Szeregów, wejście od ul. Piłsudskiego, vis a vis przystanku tramwajowego).

Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz – KLIKNIJ TU.

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

UM Szczecin
Print Friendly, PDF & Email