Szczecin: Darmowa komunikacja dla seniorów? Miasto wyjaśnia

Szczecin: Darmowa komunikacja dla seniorów? Miasto wyjaśnia
Fot. Alex Fu / Pexels

W mediach pojawiły się ostatnio nieprawdziwe informacje dotyczące darmowej komunikacji w Szczecinie dla seniorów – od 55. roku życia dla kobiet i 60. roku dla mężczyzn.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie przypomina, iż zgodnie z Załącznikiem nr 2 do Uchwały Nr XIII/454/19 Rady Miasta Szczecin z dnia 18 grudnia 2019 r. do korzystania z bezpłatnych przejazdów pojazdami lokalnego transportu zbiorowego na wszystkich liniach komunikacyjnych (z wyjątkiem linii turystycznych) uprawnione są osoby, które ukończyły 70 rok życia na podstawie dokumentu stwierdzającego tożsamość oraz wiek pasażera.

– Zgodnie z Załącznikiem nr 3 do Uchwały Nr XIII/454/19 Rady Miasta Szczecin z dnia 18 grudnia 2019 r. do korzystania z ulgowych przejazdów z ulgą 50% uprawnieni są emeryci – po ukończeniu odpowiednio 55 lat – w przypadku kobiet i 60 lat – w przypadku mężczyzn oraz renciści na podstawie ważnej legitymacji organu emerytalno-rentowego Rzeczpospolitej Polskiej wraz z dokumentem stwierdzającym tożsamość – informuje Kacper Reszczyński z ZdiTM w Szczecinie.

Natomiast w katalogu specjalnych biletów wymieniony jest „Bilet seniora” przeznaczony dla osób po ukończeniu 67. rok życia do ukończenia 70. roku życia w cenie 45 zł (bilet sześciomiesięczny) oraz 80 zł (bilet dwunastomiesięczny) uprawniający do przejazdu wszystkimi liniami komunikacji miejskiej za wyjątkiem linii turystycznych.

UM Szczecin
Print Friendly, PDF & Email