Studiuj bez barier w Poznaniu

Studiuj bez barier w Poznaniu
Fot. Judita Tamošiūnaitė / Pexels

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu razem z wyższymi uczelniami przygotował informator Studiuj bez barier w Poznaniu.

Zawiera on informacje dla młodych ludzi z niepełnosprawnościami dotyczące wsparcia i udogodnień, które oferują poznańskie szkoły wyższe. Są w nim też programy, ułatwiające aktywizację społeczną i zawodową oraz wyrównujące szanse osób z niepełnosprawnościami w dostępie do wyższego wykształcenia a także prowadzenia pracy naukowej.

– Wszelkie wsparcie – od finansowego, poprzez organizacyjne, aż po pomoc asystenta dydaktycznego czy nieodpłatne wypożyczenie sprzętu specjalistycznego – następuje na wniosek zainteresowanej osoby. Dlatego ważne jest, aby o możliwościach uzyskania pomocy wiedziało, jak najwięcej kandydatów na studia. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować informator ,,Studiuj bez barier w Poznaniu” – pisze w piśmie pani Anna Krakowska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

Pismo i informator „Studiuj bez barier w Poznaniu” zamieszczone są poniżej w załącznikach. Przygotowane informacje powinny dotrzeć nie tylko do zainteresowanych, ale także przekonać ich rodziców i otoczenie, że niepełnosprawność nie jest barierą w podjęciu studiów.

Załączniki:
Print Friendly, PDF & Email