Społeczeństwo: Dobre serce dla chorych uczniów

Społeczeństwo: Dobre serce dla chorych uczniów
Fot. Adminstrator

Kajetan Wysokiński oraz Paweł Lemke są uczniami gdyńskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 2. To jednocześnie pomysłodawcy i organizatorzy charytatywnego koncertu na rzecz chorych koleżanki oraz kolegi ze szkolnej ławy. Bezinteresownie całe wakacje pracowali na to, aby koncert „Dwójka w rytmie serca” mógł się odbyć. 5 października w Gdynia Arenie wystąpią m.in. Czerwone Gitary, Oddział Zamknięty, Marcin Spenner czy Adam Stachowiak.

Paulina Schulz oraz Konrad Kozacki to młodzi ludzie zmagający się z ciężkimi chorobami. Paulina jest uczennicą 3. klasy liceum LO nr 2. Od 2 lat choruje na białaczkę. Konrad z kolei to absolwent „Dwójki” walczący z mięsakiem kościopochodnym. Leczenie obu uczniów wymaga naprawdę dużych nakładów finansowych. Dla przykładu terapia protonowa, na którą reaguje nowotwór Konrada, kosztuje ok. 180 tys. złotych. Stąd okupiony ogromnym zaangażowaniem pomysł młodych ludzi, aby pomóc swoim kolegom.

– Niejednokrotnie organizowaliśmy akcje charytatywne, takie jak sprzedaż pączków, ciast czy koncerty wewnętrzne. Była to jednak kropla w morzu potrzeb. Jako uczniowie chcieliśmy się porwać na coś dużego, co przyniosłoby konkretne pieniądze. Razem z Pawłem Lemke wpadliśmy na pomysł organizacji koncertu w Gdynia Arenie. Pomysł odważny, ale udało się – mówi Kajetan Wysokiński, jeden z organizatorów koncertu.

Na potrzeby przedsięwzięcia udostępniono salę w hali sportowo–widowiskowej, a prezydent Gdyni Wojciech Szczurek objął patronat nad koncertem. Udział w wydarzeniu zapowiedziało wiele gwiazd, m.in. Czerwone Gitary, Oddział Zamknięty, Marcin Spenner, Adam Stachowiak, Gromee, B.R.O., Wena czy Leh.

– Organizacja koncertu była, i nadal jest, okupiona dużym nakładem pracy. Pracowaliśmy nad nim przez całe wakacje. W kilka dni obdzwoniliśmy ogromną część polskiego rynku muzycznego. Pierwszy zgodził się B.R.O. Pełni więc nadziei dzwoniliśmy do kolejnych gwiazd, które będzie można zobaczyć 5 października. Również pozyskanie sponsorów nie było proste. Wykonaliśmy mnóstwo telefonów, przypominaliśmy się, byliśmy bardzo zdeterminowani. Tu też się udało. Mimo że sponsorów jest wielu, wciąż potrzebujemy kolejnych, aby móc pokryć koszty, które wciąż na nas czekają – mówi Paweł Lemke, jeden z organizatorów koncertu w Gdynia Arenie.

Koncert odbędzie się 5 października (czwartek) o godz. 18.00 i potrwa do północy. Nie będzie to jednak wydarzenie na 100, 200 czy 300 osób, a na prawie 4 tys.! Tyle biletów można kupić w cenie od 50 do 200 zł (VIP) w aplikacji Going, w sekretariacie Liceum Ogólnokształcącego nr 2 (ul. Wolności 22 B) oraz w gdyńskiej restauracji Śródmieście (ul. Mściwoja 9). Oprócz tego przez cały weekend będzie można kupić bilety w CH Riviera (ul. Kazimierza Górskiego 2), a w sobotę w CH Batory (ul. 10 Lutego 11).

– Artyści zdecydowali się na charytatywną formę udziału w koncercie, jednakże koszty ich podróży, zakwaterowania oraz wyżywienia będziemy musieli, jako organizatorzy, ponieść sami. Szacujemy je na ok. 50 tysięcy złotych – mówi Anna Ćwiklińska–Rutka, nauczyciel i koordynator koncertu.

Ewentualne darowizny można przekazywać na konto Rady Rodziców przy ZSO Nr 2 w Gdyni, z dopiskiem „Koncert charytatywny”. Nr konta: 69 1500 1881 12 10 2002 6804 0000 (Bank Zachodni WBK Gdynia), kod swift banku dla wpłacających z zagranicy: WBKPPLPP.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

  gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16535 

Print Friendly, PDF & Email