Sport: Festiwal aktywności

Sport: Festiwal aktywności
Fot. Adminstrator

Biegi, strzelectwo, tenis, a do tego konferencje, wykłady i – na zakończenie – piknik integracyjny. Już w najbliższą sobotę (30.09) odbędzie się Paragedon, czyli festiwal aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych.

W organizowanym przez Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie Paragedonie wezmą udział osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach odbędzie się szereg wydarzeń, nie tylko o charakterze sportowym, których celem jest aktywizacja uczestników, integracja osób zdrowych z niepełnosprawnymi, a także propagowanie zdrowego stylu życia.

Uczestnicy Paragedonu będą mogli sprawdzić się w wielu dyscyplinach sportowych, zarówno indywidualnie, jak i w grach zespołowych. Wśród konkurencji znajdą się m.in.: zróżnicowane wyzwania biegowe, tenis stołowy i ziemny, sporty grupowe (siatkówka i koszykówka), łucznictwo i strzelectwo, a także szachy.

Po aktywności fizycznej przyjdzie czas na intelektualną – w sobotę nie zabraknie prelekcji, warsztatów i konferencji poświęconych tematyce niepełnosprawności. Wydarzenie zakończy się piknikiem integracyjnym, na którym dla uczestników przewidziano również konsultacje terapeutyczne i rehabilitacyjne. Pełny program Paragedonu można znaleźć na facebook’owej stronie wydarzenia

Festiwalowi towarzyszyć będzie akcja charytatywna – zbieranie środków na stworzenie funduszu stypendialnego, który zapewni wsparcie osobom niepełnosprawnym.

Źródło: projektswietokrzyskie.pl

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16534 

Print Friendly, PDF & Email