Słodka niespodzianka dla podopiecznych DPS-ów

Słodka niespodzianka dla podopiecznych DPS-ów
Fot. nadesłane

Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej w: Browinie, Pigży, Dobrzejewicach i Wielkiej Nieszawce otrzymali w piątek 21 stycznia drobny upominek od władz samorządowych Powiatu Toruńskiego. W ten sposób uczciliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Słodkości powstały w pracowniach cukierniczych chełmżyńskich szkół: Zespołu Szkół Ponadpodstawowych oraz Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej. Pomimo trwających ferii społeczność szkół chętnie włączyła się w akcję, którą przygotowaliśmy z myślą o seniorach.

Wszyscy seniorzy mieszkający w DPS-ach na terenie powiatu, niezależnie od tego, czy naprawdę są babciami i dziadkami, w piątek 21 stycznia otrzymali prezent. Dołączono do nich życzenia od Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego.

– Bardzo chciałbym, aby był to dla Państwa czas radości i niespodzianek! Dlatego przyjmijcie proszę – na osłodę – drobny upominek przygotowany przez mistrzów cukiernictwa z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży. Cieszę się, że dzięki tej samorządowej inicjatywie, udało się połączyć powiatowe jednostki edukacyjne i placówki opieki nad seniorami – życzył starosta.

Na terenie powiatu funkcjonują cztery Domy Pomocy Społecznej. Łącznie mieszka w nich blisko 400 osób.

Za pomoc w przygotowaniu słodkich upominków dla seniorów serdecznie dziękujemy:

– Pani Ewie Politowskiej z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży, uczniom ZSP zaangażowanym w pieczenie słodkości oraz Pani Krystynie Soliwodzkiej dyrektorce placówki i jej zastępczyni Pani Alicji Górnej,

– Pani Magdalenie Paczkowskiej z Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej wraz z dyrektorem placówki Panem Grzegorzem Sosnowskim.

Adrian Aleksandrowicz
Print Friendly, PDF & Email