Przed nami taneczne „Pomosty”

Przed nami taneczne „Pomosty”
Fot. nadesłane

W niedzielę, 4 czerwca 2023 roku w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” rozegrany zostanie ostatni w tym sezonie turniej tańca towarzyskiego w Elblągu – OTTS „Pomosty”. To zawody z wieloletnią tradycją adresowane do ludzi, którzy z pasją, chęcią i zapałem rozwijają swoje sportowe zainteresowania taneczne. W trakcie imprezy na parkiecie w Elblągu konkurować będą pary dziecięce, młodzieżowe oraz dorosłe z całej Polski.

Turniej „Pomosty” to idealna okazja do zaprezentowania wszystkich walorów artystycznych i sportowych tańca towarzyskiego. To również sposób na integrację środowiska tanecznego oraz popularyzację aktywności fizycznej.

Przede wszystkim jednak celem zawodów jest wyłonienie najlepszych par w tańcu towarzyskim. Wszyscy zawodnicy powalczą bowiem o puchary, medale i punkty w ogólnej kwalifikacji sportowej. Tancerze będą mieli także szansę na podwyższenie swojej klasy tanecznej.

Turniej podzielony będzie na trzy bloki. Łącznie rozegranych zostanie 28 kategorii tanecznych.

Blok I rozpocznie się o godz. 10:00. Zaprezentują się tutaj dzieci w wieku od 7  lat z najmniejszym doświadczeniem, czyli klasą taneczną G,H i F.

Blok II zostanie rozegrany pomiędzy  zawodnikami posiadającymi klasy taneczne E D i C.  Ta część turnieju rozpocznie się o godz. 14:00.

W III bloku, który staruje o godz. 17:30, zatańczą tancerze najbardziej zaawansowani, w większości posiadający klasę C, B i A.

Zawody odbędą się w niedzielę, 4 czerwca 2023 r. w godz. od 10:00 do 19:00 w sali widowiskowo-sportowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Już teraz organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i regionu na widownię i zapewniają niezwykłe emocje, profesjonalną organizację i bogatą oprawę artystyczną.

  • Termin: 4 czerwca 2023 r. (niedziela), godz. 10:00 – 19:00
  • Miejsce: sala widowiskowo-sportowa, CSE „Światowid” w Elblągu

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Pomosty” został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Elbląg w ramach zadania „Taniec sportem przeciwdziałającym uzależnieniom”.
Print Friendly, PDF & Email