Premiery 15.03

Premiery 15.03
Fot. nadesłane

Cztery premiery – cztery oblicza kina. Dobrego kina! Światowid zaprasza.

Bękart

Porywająca historia o dumnym mężczyźnie targanym namiętnościami, o jego wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu, oraz o kobiecie, która staje się jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem. „Bękart” od 15 marca w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

Jest 1755 rok. Ludvig Kahlen, pochodzący z nieprawego łoża były żołnierz, wyrusza na podbój jałowych i surowych wrzosowisk, mając przed sobą jeden cel – założyć na nich kolonię w imieniu króla, w zamian za obiecany przez duńskiego władcę tytuł szlachecki. Na drodze staje mu bezwzględny i pełen pogardy szlachcic Frederik de Schinkel, który nie zamierza oddać ziemi, uważając ją za swoją. Kiedy Kahlen zatrudnia do pomocy zbiegłą z dworu de Schinkela dwójkę służących, Ann Barbarę i jej męża, gotowy do aktów największego okrucieństwa szlachcic poprzysięga zemstę.

 • Reżyser: Nikolaj Arcel 
 • Produkcja: Dania/Szwecja 2023
 • Obsada: Mads Mikkelsen, Amanda Collin, Simon Bennebjerg, Gustav Lindh
 • Czas: 127 min

***

Miłość bez ostrzeżenia

Pełna humoru opowieść o tym, że w wielkim mieście nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkich jego mieszkańców łączy jedno: nadzieja, że wyczekiwana miłość w końcu nadejdzie. „Miłość bez ostrzeżenia” od 15 marca w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

Mieszkający w najbardziej inspirującym mieście świata kompozytor przechodzi kryzys – musi napisać operę, która zachwyci cały Nowy Jork. Sprawa nie jest prosta – zblazowana śmietanka towarzyska widziała już prawie wszystko. Za radą żony, która, choć prowadzi popularną klinikę terapeutyczną, sama zmaga się z nerwicą natręctw, postanawia poszukać natchnienia w najmniej oczekiwanym miejscu. Jego muzą okaże się seksoholiczka, kapitan statku rybackiego dryfującego wokół Manhattanu. Pełna humoru opowieść o tym, że w wielkim mieście nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkich jego mieszkańców łączy jedno: nadzieja, że wyczekiwana miłość w końcu nadejdzie.

 • Reżyser: Rebecca Miller
 • Produkcja: USA 2023
 • Obsada: Anne Hathaway, Peter Dinklage, Joanna Kulig, Marisa Tomei, Brian d’Arcy James
 • Czas: 102 min

***

Pokój nauczycielski

Prawdziwe studium dynamiki władzy, z tematami prawdy, sprawiedliwości, rasizmu, szacunku i praw dziecka. Wielokrotnie nagradzany reżyser Ilker Çatak tworzy porywające dzieło o szkole jako mikrokosmosie społeczeństwa, w którym głównie panuje niezwykle intensywna atmosfera. „Pokój nauczycielski” od 15 marca w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

Carla Nowak jest oddaną, idealistyczną młodą nauczycielką w niemieckim gimnazjum. Jej bardzo dobre, do tej pory, relacje z uczniami zostają nadwyrężone, gdy w szkole dochodzi do serii kradzieży, a dochodzenie personelu, w tym samej Carli, prowadzi do oskarżeń i nieufności wśród oburzonych rodziców, opiniotwórczych kolegów i rozzłoszczonych uczniów. Uwięziona w środku tej złożonej sytuacji, Carla próbuje mediować, ale im bardziej stara się postąpić właściwie, tym jej położenie staje się coraz bardziej rozpaczliwe.

 • Reżyser: Ilker Çatak
 • Produkcja: Niemcy 2023
 • Obsada: LEONIE BENESCH, MICHAEL KLAMMER, RAFAEL STACHOVIAK, ANNE-KATHRIN GUMMICH, EVA LÖBAU, KATHRIN WEHLISCH, SARAH BAUERETT, LEO STETTNISCH, OSCAR ZICKUR, ANTONIA LUISE KRÄMER, ELSA KRIEGER, INCENT STACHOWIAK, AN RODENBOSTEL, PADMÉ HAMDEMIR, LISA MARIE TRENSE
 • Czas: 98 min

***

Za duży na bajki 2

Wciągająca, pełna humoru opowieść dla całej rodziny o sile przyjaźni, stawianiu czoła przeciwnościom i mierzeniu się z prawdą. „Za duży na bajki 2” od 15 marca w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

Ulubione gamingowe trio powraca! Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania. Czyhające na nich na górskim szlaku niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem prawdę o zniknięciu chłopców. Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja?  Czy Waldek otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie postępowanie ojca? 

 • Reżyser: Kristoffer Rus
 • Produkcja: Polska 2024
 • Obsada: Maciej Karaś, Amelia Fijałkowska, Patryk Siemek, Karolina Gruszka, Dorota Kolak, Paweł Domagała, Michał Żurawski, Grzegorz Małecki
 • Czas: 95 min
Print Friendly, PDF & Email