Poznań: Serce na dłoni

Poznań: Serce na dłoni
Fot. mat. prasowe

Już po raz trzeci Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza zaprasza do akcji „Pokaż #sercenadłoni”. Ma ona wesprzeć rodziny w żałobie, zwłaszcza osieroconych rodziców. W inicjatywę włączył się m.in. Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza pomaga rodzinom onkologicznym. Otacza je opieką, wspiera też osieroconych rodziców oraz dzieci, które straciły brata lub siostrę. 

Inspiracją do akcji #sercenadłoni był logotyp fundacji – widać w nim pandę, która ma na swoich łapkach serca.

Stąd pomysł, by zachęcić wszystkich do publikacji w mediach społecznościowych zdjęć lub filmików z namalowanym sercem na dłoni wraz z hasztagiem #sercenadłoni i oznaczeniem Fundacji. Bardzo ważne jest także rzeczywiste wsparcie – wpłata na zbiórkę:  siepomaga.pl/sercenadloni.

Finał akcji zaplanowano na 15 marca – międzynarodowy Dzień Pandy Wielkiej. Przedstawiciele fundacji zapraszają, by nominować do publikacji zdjęć swoich znajomych, klasy, grupy przyjaciół czy zespoły z pracy. W zeszłym roku #sercenadłoni pokazały liczne grupy przedszkolne, harcerze, przedstawiciele firm czy znane osoby – m.in. Jurek Owsiak czy Agnieszka Hyży.

Tegoroczny cel to zebranie 15 tys. zł na wsparcie osieroconych rodziców – stworzenie nowych grup wsparcia, cyklicznych spotkań w poznańskiej siedzibie fundacji, warsztatów, oraz dofinansowanie konsultacji z psychologiem. Dodatkowo organizatorzy marzą o zorganizowaniu spotkań dla seniorów, którzy przeżyli śmierć wnuczki lub wnuka.

Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza wspiera rodziny w żałobie – rodziców, dzieci i młodzież, a także rodzeństwa dzieci onkologicznych.

Twórcy organizacji z własnego doświadczenia wiedzą, jak bardzo choroba i śmierć wpływają na funkcjonowanie rodziny. Doświadczyli strachu, niepewności, bezradności i straty, wiedzą jednak także, jak oswoić chorobę i sprawić, by rodzina była silna i bezpieczna w przejściu przez najtrudniejsze doświadczenia. 

– Choroba i śmierć Michała wprowadziła nas do świata onkologii, który znaliśmy wcześniej tylko z internetowych zbiórek charytatywnych – mówi Filip Tarachowicz, prezes zarządu Fundacji. – Po jego odejściu zauważyliśmy pewną lukę w systemie, jaką jest objęcie opieką nie tylko chorych pacjentów i ich rodziców, ale także całych rodzin. Od trzech lat staramy się przekuć własną stratę w potrzebne społecznie działania. #sercenadłoni to akcja solidarności z tymi, o których często się zapomina i świadectwo, jak duży jest już dziś PandaTeam. 

Rok temu, dzięki akcji i zebranym podczas niej pieniądzom, udało się stworzyć grupy wsparcia i zorganizować wsparcie dla kilkudziesięciu rodzin z całej Polski.

Print Friendly, PDF & Email