Poznań: Osiągnięto limit osób chętnych do zaszczepienia w mobilnym punkcie

Poznań: Osiągnięto limit osób chętnych do zaszczepienia w mobilnym punkcie
Fot. Pixabay

Przed południem osiągnięto limit osób chętnych do zaszczepienia przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień na poznańskiej Malcie – poinformował PAP Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Chętni do zaszczepieni zapraszani są na niedzielę.

Szczepienia prowadzone są w ramach akcji #ZaszczepSięwMajówkę. W sobotę do godz. 11:00 zaszczepionych zostało 300 osób. Licząca kilkaset osób kolejka sięga granic kompleksu sportowego na poznańskiej Malcie.

Pierwotnie szczepienia miały potrwać do godz. 19:00. Już wiadomo, że skończą się dużo szybciej.

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni zainteresowaniem, wiemy jednak, że liczba dostępnych dziś szczepionek jest ograniczona. Dlatego, jeżeli ktoś właśnie wybiera się na Maltę po to, by się zaszczepić, prosimy, by przełożył wyprawę na jutro lub poniedziałek – powiedział PAP Stube. W niedzielę szczepienia rozpoczną się o godz. 10:00.

W ramach przedsięwzięcia realizowanego na terenie kompleksu sportowego nad Jeziorem Maltańskim, do poniedziałku podanych ma być ok. 2,5 tys. dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson. Szczepić się mogą, bez konieczności wcześniejszej rejestracji, osoby z e-skierowaniem.

Na razie nie wiadomo, czy w związku z dużym zainteresowaniem uda się zwiększyć liczbę dostępnych szczepionek na kolejne dni.

Przed godziną 11:00 w mobilnym punkcie szczepień przy trybunie głównej toru regatowego zaszczepiony został milionowy mieszkaniec regionu. Szer. Katarzyna Cyprych odebrała od wojewody wielkopolskiego bukiet tulipanów i drobny upominek. W rozmowie z dziennikarzami zachęciła wszystkich do szczepień.

Według harmonogramu, w sobotę i w niedzielę zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze, 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze. W majówkę szczepić się mogą również osoby 30 plus, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Szczepienia wykonują zespoły ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei. W akcję zaangażowali się także żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Miejsce szczepień udostępniły Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. (PAP)

Rafał Pogrzebny
Print Friendly, PDF & Email