Policjanci podsumowali weekend

Policjanci podsumowali weekend
Fot. Pixabay

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Odnotowano 20 kolizji. Nie było wypadków drogowych. Policjanci z ruchu drogowego zabezpieczali przejazd Motomikołajów. Było bezpiecznie.

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 120 razy. Na ulicach wylegitymowali 370 osób. Do wytrzeźwienia trafiło 14 mężczyzn. Nałożono 26 mandatów, 76  razy pouczano i skierowano do sądu 2 wnioski o ukaranie.

Z kolei policjanci z ruchu drogowego odnotowali 20 kolizji. Nie było wypadków drogowych. Zatrzymali 113 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 3 x 50+).

Funkcjonariusze przebadali na obecność alkoholu 385 kierujących. Wśród nich 3 kierowało w stanie nietrzeźwym i było sprawcami kolizji. Niechlubny rekordzista miał 2,5 promila. Został zatrzymany w sobotę (3 grudnia 2022 r.) przy ul. Matejki w Elblągu. 37-latek kierował daewoo i uderzył w zaparkowany samochód. Nietrzeźwym za kierownicą grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ruchu drogowego zabezpieczali również przejazd Motomikołajów (charytatywnej, parady motocyklowej). Było bezpiecznie, a paczki trafiły na czas do potrzebujących dzieci.

Print Friendly, PDF & Email