Inauguracja akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Inauguracja akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Fot. nadesłane

Policjanci spotkali się z dziećmi Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Elblągu. Wszystko w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Były ćwiczenia praktyczne niesienia I pomocy, czytanka „Na ratunek Poli” i związana z tym pogadanka dot. bezpieczeństwa nad wodą. Był także rejs policyjną łodzią oraz pokaz ratownictwa WOPR.

Spotkanie odbyło się w piątek (16.06.2023 r.) na przystani Grupy Wodnej w Elblągu.

Fot. nadesłane

Była to dobra okazja do poznania specyfikacji służby patrolu wodnego elbląskiej policji, a także przepłynięcia się łodzią. Był także pokaz ratownictwa w wykonaniu elbląskiego WOPR oraz praktyczne ćwiczenia z RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa).

Fot. nadesłane

Policjanci informowali najmłodszych o zasadach zachowywania się nad wodą, bezpiecznych zabawach oraz o tym, jak należy wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

Fot. nadesłane

Dodatkowo mundurowi przeczytali fragment opowiadania z książeczki „Na ratunek Poli”, a dokładnie opowiadanie na temat bezpieczeństwa nad wodą.

W ramach akcji dzieci otrzymały gadżety z KWP w Olsztynie oraz elementy odblaskowe zakupione w ramach programu „Bezpieczny Elbląg”.

Współorganizatorom oraz dzieciom i ich opiekunom dziękujemy za wspólnie
spędzony czas. Kolejne tego typu spotkania wkrótce.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Print Friendly, PDF & Email