Ostatnie „Śniadanie na trawie” w Galerii EL

Ostatnie „Śniadanie na trawie” w Galerii EL
Fot. Pixabay

W niedzielę 23 sierpnia od 10:00 Centrum Sztuki Galeria EL po raz ostatni w tym sezonie zaprasza na spotkanie w cyklu „Śniadanie na trawie”. Nie zabraknie atrakcji muzycznych, graficznych i oczywiście kulinarnych.

– Dzięki wielkiemu namiotowi, który od jakiegoś czasu stoi na dziedzińcu Galerii EL nie straszna nam nawet brzydsza pogoda. Dotychczasowe spotkania pokazały, że „Śniadanie na trawie” to trafiona inicjatywa i wiele osób chętnie spędza czas w towarzystwie innych zainteresowanych kulturą podawaną w luźny i relaksujący sposób. Korzystamy z okazji do wspólnej zabawy, słuchamy ciekawych propozycji muzycznych, tworzymy plastyczne ciekawostki pod okiem zaproszonych artystów i oczywiście… jemy – w końcu to śniadanie! – zaznaczają organizatorzy wydarzenia.

Co nas czeka tym razem?

23 sierpnia godz. 10:00 – 14:00

Muzyka – Za część koncertową odpowiadać będzie projekt Thefoggyday. Można się spodziewać połączenia muzyki elektronicznej, ambientu i world music. Prócz tego o dobrą muzyczną wibrację przy pomocy zestawu okolicznościowych winyli zadba niejaki Kierownik.

Szkicologia – tym razem pieczę nad plastycznymi zajęciami sprawować będzie GORE77. Tytuł spotkania brzmi „Potworne potwory i monstrualne monstra – o potworach w kinie”. Porozmawiamy o genezie i ewolucji wizerunku potwora w kinie od Golem’a do Bloba. Będzie można spróbować także narysować autorskie monstra (dla młodszych uczestników przygotowano specjalne szablony do wykorzystania, starsi radzić sobie będą raczej bez nich).

Kulinaria – jak zwykle frykasy i ciekawostki eko kulinarne na ciepło i na zimno z ogródka i kuchenki Ditte.

Gościnnie w spotkaniu udział weźmie Żak Szkoły dla dorosłych w Elblągu. Przygotowują oni swoje ciekawostki dla uczestników z repertuaru dziedzin, którymi się zajmują w swoim programie (poprzednio można było skorzystać z zabiegu pielęgnacji dłoni woskiem).

– Sami przygotowujemy sobie śniadania z przyniesionych produktów lub tych, które będą dostępne w GEL (odwiedzą nas osoby z własnymi przetworami) – zaznaczają organizatorzy. – Weźcie kocyki. Na miejscu do dyspozycji będą pufy i leżaki – dodają.

Wstęp na „Śniadanie na trawie” jest bezpłatny. Całość realizowana jest dzięki wsparciu Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Oprac. Red.
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email