Olsztyn: Przygotuj pracę, wygraj rower

Olsztyn: Przygotuj pracę, wygraj rower
Mat. prasowe

Służy nie tylko uprawianiu sportu, ale może być doskonałym środkiem transportu. Plastyczny konkurs „Rower przyszłości” dla uczniów podstawówek przygotował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Już nie tylko podczas dobrej pogody, ale praktycznie przez cały rok olsztynianie chętnie podróżują rowerami. Niezależnie od wieku użytkowników, jednoślady widać na przysklepowych, przyszkolnych parkingach, albo tych zlokalizowanych przy zakładach pracy.

Regularnie rozbudowywana infrastruktura rowerowa ułatwia przemieszczanie się na terenie miasta i sprawia, że taka forma podróży jest coraz bezpieczniejsza. Cały czas należy jednak pamiętać o przepisach i najważniejszych zasadach dotyczących jazdy jednośladem.

I właśnie propagowanie wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym bezpiecznych zachowań podczas jazdy rowerem oraz promowanie roweru jako ekologicznego środka codziennej komunikacji to najważniejsze cele plastycznego konkursu, jaki ogłosił ZDW. Zabawa jest skierowana do dzieci z klas II-VI szkół podstawowych.

Zadanie polega na przygotowaniu pracy plastycznej w dowolnym formacie oraz technice (rysunek, zdjęcie, plakat, komiks, makieta, grafika komputerowa, kompozycje przestrzenne, itp.), której tematem przewodnim będzie bezpieczny rower przyszłości, jakim moglibyśmy poruszać się w niedalekiej przyszłości. Konkurs trwa do 15 sierpnia.

Ogłoszenie wyników nastąpi 5 września, a rozdanie nagród oraz wystawa prac – 18 września w Parku Centralnym podczas pikniku edukacyjnego Love rower. Szczegóły zabawy są na stronie organizatora.

[regulamin i formularz zgłoszenia]

Print Friendly, PDF & Email