Olsztyn: Mobilna platforma konsultacji zmienia nazwę

Olsztyn: Mobilna platforma konsultacji zmienia nazwę
Fot. Giftpundits.com / Pexels

Uczestnicy konsultacji społecznych prowadzonych przez samorząd Olsztyna korzystają nie tylko z tradycyjnej platformy. Jej mobilna wersja od czerwca będzie mieć nową nazwę.

Z Internetu korzystamy w niemal każdym miejscu, a także na wielu różnych urządzeniach, nie tylko komputerach stacjonarnych. Warto – kto jeszcze tego nie zrobił – zainstalować aplikację na smartfon.

– Mieszkańcy coraz chętniej wykorzystują nowoczesne technologie w kontaktach z urzędem – mówi dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna, Aneta Szpaderska. – Zachęcamy do skorzystania także z mobilnego narzędzia.

Uwaga! 1 czerwca zmieni się nazwa aplikacji mobilnej Urzędu Miasta Olsztyna z TransparentneJST na mMieszkaniec.

Przypomnijmy, że aplikacja jest darmowa i umożliwia mieszkańcom udział w konsultacjach społecznych on-line. Oferuje szereg funkcjonalności m.in.:

  • śledzenie aktualnie trwających konsultacji społecznych,
  • podgląd archiwalnych konsultacji społecznych,
  • wypełnianie ankiet konsultacyjnych,
  • bieżące informacje na temat konsultacji społecznych, raporty, wyniki, personalizowane ustawienia aplikacji.

Aplikację można pobrać z GooglePlay albo z AppStore.

W ostatnich miesiącach poprzez Platformę Konsultacji Społecznych realizowany był szereg zagadnień. O kierunkach zmian w mieście rozmawialiśmy lub rozmawiamy z olsztynianami m.in. w kontekście strategii rozwoju Olsztyna, programu Zatorze, rewitalizacji miasta czy problemach społecznych.

Print Friendly, PDF & Email