Odłóż telefon przed przejściem dla pieszych

Odłóż telefon przed przejściem dla pieszych
Fot. KMP Elbląg

Policjanci z wydziału ruchu drogowego elbląskiej komendy wspólnie z uczniami klasy mundurowej malowali przed przejściami dla pieszych specyficzne piktogramy. Są to symbole przekreślonego telefonu komórkowego. Wszystko w ramach akcji związanej z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu.

Przy przejściu dla pieszych na ulicy Hetmańskiej (skrzyżowanie z Giermków) w Elblągu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu wspólnie z uczniami klas mundurowych malowali piktogramy (przekreślony telefon komórkowy). Inicjatywa jest związana z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego w ramach działań Road Safety Days (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego).

– To element kampanii społecznej, która ma zwrócić uwagę, by zachować ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię. W ramach akcji przy przejściach dla pieszych pojawiły się piktogramy apelujące o odłożenie na chwilę swojego telefonu, rozejrzenie się i sprawdzenie, czy bezpiecznie można przejść na drugą stronę ulicy – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Podobne piktogramy pojawiły się między innymi na ulicach: Piłsudskiego, Robotniczej, Pl. Słowiańskim, Mickiewicza, Bema al. Grunwaldzkiej.

– Akcja ma zwrócić uwagę na duży problem, jakim staje się zjawisko “smartfonowego zombie”, co niestety może przynosić fatalne skutki. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy łamią przepisy i nie ustępują pierwszeństwa pieszym na pasach, dlatego musimy w takich miejscach zachować szczególną ostrożność – dodaje podkom. Wiktor Kaczmarek.

Print Friendly, PDF & Email