Konkurs plastyczny z Mikołajem Kopernikiem w tle

Konkurs plastyczny z Mikołajem Kopernikiem w tle
Mat. nadesłane

Gwiazda roku 2023? To z pewnością Mikołaj Kopernik! Obchodzony pod patronatem astronoma rok kręci się wokół jego dorobku naukowego. Twórca heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego stał się także inspiracją do organizacji konkursu plastycznego w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Rok 2023 został ustanowiony rokiem Mikołaja Kopernika w związku z 550. rocznicą urodzin i 480. rocznicą śmierci naukowca. Z tej okazji „Światowid” zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Heliocentryczny obraz świata oczami Mikołaja Kopernika”. Prace plastyczne, które będą dowolną interpretacją tematu mogą nadsyłać szkoły, instytucje kulturalno-oświatowe, pracownie plastyczne, warsztaty terapii zajęciowej oraz osoby prywatne. Konkurs rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych:

  • I kategoria – dzieci od 8 do 11 lat,
  • II kategoria – młodzież od 12 do 16 lat.

Prace mogą być wykonane w następujących technikach: rysunek, malarstwo, collage, grafika lub inne techniki na płaskim twardym podłożu. Format prac nie może być mniejszy niż A4 i większy niż A3.

Każdy z uczestników może nadesłać tylko jedną pracę indywidualną. Prace zbiorowe nie będą oceniane. Autorzy najlepszych dzieł zostaną nagrodzeni, a ich prace ukażą się na pokonkursowej wystawie. Nagrodami w konkursie są nagrody rzeczowe, m.in. wydawnictwa książkowe, gry planszowe i materiały plastyczne. Osoby wyróżnione otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Informacji na temat konkursu udziela koordynator: Yana Nelyn

Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2023 roku. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są do pobrania na stronie organizatora: www.swiatowid.elblag.pl .

Organizatorem konkursu jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Pl. Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg
Print Friendly, PDF & Email