Konkurs na mural po raz drugi

Konkurs na mural po raz drugi
Fot. Adminstrator

UM Elbląg zachęca artystów do udziału w ponownie ogłoszonym konkursie, który ma wyłonić wykonawcę muralu w przejściu pieszo-rowerowym przy ul. Lotniczej. Do artystycznego zagospodarowania jest około 115 m kw. powierzchni.

Przesłanie muralu to „Elbląski format”. Tak więc atutem projektów biorących udział w konkursie powinno być nawiązanie do szeroko pojętej tematyki elbląskiej, w formule: „to miejsce, ten czas”.

Projekt powinien uwzględniać specyfikę warunków ekspozycji muralu – odbiorca w ruchu i w bliskiej odległości od dzieła.

Organizator konkursu nie dopuszcza umieszczania w kompozycji treści obraźliwych, niezgodnych z prawem powszechnie obowiązującym w Polsce, propagujących przemoc lub naruszających powszechnie uznane dobre obyczaje.

– Projekty w formie papierowej oraz elektronicznej należy składać w Departamencie Urbanistyki i Architektury UM. Na pomysły plastyków z Elbląga i całej Polski czekamy do 6 września 2019 roku. Termin wykonania muralu zostanie uzgodniony ze zwycięzcą konkursu i zapisany w umowie – informują organizatorzy. – Do naszej akcji udało się pozyskać sponsora, który zapewni farby i materiały malarskie, jest nim elbląska firma Honesto sprzedająca materiały wykończeniowe do wnętrz.

Szczegóły dotyczące konkursu – regulamin wraz z załącznikami – dostępne są w zakładce Departamentu Urbanistyki i Architektury UM.

Print Friendly, PDF & Email