Kino bez barier 25 i 26 kwietnia w Kinie Światowid

Kino bez barier 25 i 26 kwietnia w Kinie Światowid
Mat. nadesłane

Przyjazne seanse i filmy dostępne dla wszystkich. Kino Światowid w Elblągu już po raz drugi zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – przegląd filmów dla osób ze specjalnymi potrzebami, czyli „Kino bez barier”.

Impreza odbędzie się 25 i 26 kwietnia 2023 roku.

„Kino bez barier” to festiwal filmów, który dedykowany jest osobom z różnymi niepełnosprawnościami: niedowidzącym, niewidzącym, niedosłyszącym, ale także starszym.

Podczas dwudniowego przeglądu przewidziane są także projekcje dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami, m.in. zmagającymi się ze spektrum autyzmu.

25 i 26 kwietnia zaprezentowanych zostanie kilka różnych, starannie wyselekcjonowanych filmów, wybranych specjalnie na potrzeby tego wydarzenia. W programie znajdą się głównie polskie produkcje z audiodeskrypcją.

Nie zabraknie także specjalnych seansów dla dzieci i młodzieży, uwzględniających wyjątkowe potrzeby osób ze spektrum autyzmu. W trakcie przyjaznych projekcji sensorycznie światła będą przygaszone, a dźwięk cichszy niż zwykle. Nie będzie też obowiązywała zasada całkowitej ciszy podczas pokazu – wszystko po to, by nasi widzowie czuli się jak najbardziej swobodnie.

Program:

25.04.2023 (wtorek)

  • 10:00 – Yuku i magiczny kwiat – seans przyjazny sensorycznie;
  • 16:00 – Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona – seans przyjazny sensorycznie;
  • 18:00 – Filip – seans z audiodeskrypcją.

26.04.2023 (środa)

  • 10:00 – Co w trawie gra – seans przyjazny sensorycznie;
  • 16:00 – Szkoła magicznych zwierząt – seans przyjazny sensorycznie;
  • 18:00 – Na Twoim miejscu – seans z audiodeskrypcją.

Bilety w cenie 14 zł / osoba, grupy pow. 15 osób – 12 zł.

Print Friendly, PDF & Email