Grudziądz: Seniorzy mają swój Mini Park

Grudziądz: Seniorzy mają swój Mini Park
Fot. UM Grudziądz

Na osiedlu Lotnisko powstał Mini Park Seniora. Inwestycja pierwotnie realizowana miała być w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Ostatecznie sfinansowana została bezpośrednio z budżetu Miasta.

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku ogłosił właśnie zakończenie realizacji kolejnego zadania inwestycyjnego. W ramach projektu wybudowania Mini Parku Seniora zainstalowano trzy urządzenia do ćwiczeń dla seniorów, stół do gry w chińczyka, ławkę z oparciem, dwie ławki betonowe, śmietnik i tablicę z regulaminem.
 
Co ważne, posadzono także sto krzewów. Całość zadania kosztowała 123 tysiące 858 złotych. Pierwotnie projekt miał zostać sfinansowany z puli środków w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2021, lecz nie udało się wówczas wyłonić wykonawcy zadania.
 
– Ze względu na oczekiwania Mieszkańców postanowiłem, by inwestycję zrealizować w tym roku ze środków miejskich – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Projekty składane do GBO są zawsze bliskie mojemu sercu, ponieważ jest to inicjatywa samych grudziądzan. Bardzo się cieszę, że powstało kolejne miejsce przyjazne seniorom.
 
Mini Park Seniora zostanie przekazany Spółdzielni Mieszkaniowej, na terenie której powstał.

Karol Piernicki
Rzecznik Prasowy
UM Grudziądz
Print Friendly, PDF & Email