Filmy familijne w Kinie Światowid

Filmy familijne w Kinie Światowid
Mat. nadesłane

Wielkimi krokami zbliża się Festiwal Filmów Familijnych. Od 5 do 11 grudnia na małych, dużych i tych trochę większych czeka moc atrakcji. Seanse filmowe, warsztaty, quizy i ciekawe spotkania. A to tylko niektóre z niespodzianek, jakie przygotowano w Kinie Światowid. Już teraz organizatorzy zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie!

Głównym celem Festiwalu Filmów Familijnych jest promocja oraz upowszechnianie polskiego i europejskiego kina familijnego zarówno poprzez wyświetlanie klasyki kina, jak i nowych produkcji.

W ramach Festiwalu zaprezentowany zostanie repertuar współczesny – będą to starannie wyselekcjonowane i podzielone na kategorie wiekowe filmy. Podczas festiwalu będą nie tylko filmy animowane, ale także dokumentalne, będą również krótkie serie filmów animowanych dla najmłodszych (np. Rodzina Trefilków) – cały Festiwal będzie obfitował w wiele nieoczywistych rodzajów filmowych.

Najważniejszym założeniem festiwalu jest stworzenie przestrzeni do wymiany myśli i poglądów pomiędzy młodymi odbiorcami, ich rodzinami i twórcami filmowymi. Wszystkie propozycje dopasowane są do grup i kompetencji odbiorców. Festiwal Filmów Familijnych to jedyne takie przedsięwzięcie w tej części Polski.

Festiwal Filmów Familijnych ma być działaniem promującym nie tylko filmy familijne, ale również kulturę rodzinnego spędzania czasu w kinie, polegającą nie tylko na oglądaniu filmów.

PROGRAM

 • 5.12. (poniedziałek)
  zwiedzanie kina od 17:00, godz. 18:00 „Dziwny świat”
 • 6.12. (wtorek)
  7:30 mikołajkowe karaoke z Geskiem oraz film „Kierunek księżyc”
 • 7.12. (środa)
  18:00 „Za duży na bajki” i super niespodzianka czyli spotkanie z
  aktorem Maciejem Karasiem
  18:00 „Bella i Sebastian: Nowe pokolenie”
 • 8.12. (czwartek)
  17:00 rodzinne warsztaty animacji filmowej
  18:00 „Wielki zielony krokodyl domowy”
 • 9.12. (piątek)
  7:30 quiz rodzinny z nagrodami
  18:00 „Wielka ucieczka”
Festiwalowe poranki czyli festiwalowy weekend!

W ramach Festiwalu Filmów Familijnych w Kinie Światowid przewidziano filmy dedykowane najmłodszym widzom. W festiwalowy weekend (10-11.12.2022) odbędą się wyjątkowe seanse dla dzieci 3+ i ich rodziców/ opiekunów.

 • W sobotę 10 grudnia o godz. 12:00 odbędzie się pokaz filmu „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”, a przed filmem zaplanowane są rodzinne warsztaty z przytulania :)  O 12:30 odbędzie się seans filmu „Uwolnić Poly” oraz warsztaty tworzenia przypinek
 • W niedzielę 11 grudnia na godz. 12:00 zapraszamy na krótkie filmy z serii „Rodzina Treflików”. Przed projekcją odbędą się zajęcia z bezpieczeństwa na drodze, które poprowadzi zaprzyjaźniony z kinem strażak ochotnik. Mamy także kolejną niespodziankę: o godz. 12:30 zapraszamy do rodzinnej fotobudki! O 13:30 odbędzie się seans filmu „Świąteczna niespodzianka”.

Oprócz tego dla małych widzów festiwalowych poranków upominki – niespodzianki.

Już teraz „Światowid” zaprasza na to wyjątkowe wydarzenie!

Więcej informacji pod numerem telefonu: 55 611 20 56/76 lub mailowo pod adresem: kino@swiatowid.elblag.pl

Rezerwacja i zakup biletów: www.bilet.swiatowid.elblag.pl

Zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.
Print Friendly, PDF & Email