Olsztyn: Elektroniczne usługi w jednym miejscu

Olsztyn: Elektroniczne usługi w jednym miejscu
Fot. Pixabay

Zakończyło się przenoszenie wszystkich e-usług świadczonych przez Urząd Miasta Olsztyna pod jeden adres.

Teraz można je znaleźć w portalu eDokumenty.

Wdrożenie portalu www.edokumenty.olsztyn.eu było jednym z najważniejszych elementów projektu „Cyfrowy Olsztyn”. Dzięki realizacji projektu udostępnionych zostało ponad 70 nowych e-usług.

– Za jego pośrednictwem można np. złożyć wniosek o wydanie wtórnika dowodu osobistego, wniosek o wydanie zaświadczenia o stanie cywilnym, czy deklarację dotyczącą odpadów – mówi dyrektor Centrum Informatycznych Usług Wspólnych Olsztyna, Paweł Witkowski. – Można również złożyć wnioski w zakresie e-usług geodezyjnych, które oferują dużo ułatwień związanych np. z gospodarowaniem gruntami.

Obsługa portalu eDokumenty jest prosta i intuicyjna. Mogą z niego korzystać mieszkańcy, ale wiele dostępnych funkcji dotyczy także przedsiębiorców.

– Za jego pośrednictwem można zwrócić się o wydanie pozwolenia na sprzedaż alkoholu, a dodatkowo dostępny jest nawet kalkulator pozwalający wyliczyć taką opłatę samemu – dodaje dyrektor CIUWO Paweł Witkowski. – Online możemy też załatwić licencję taksówkową, czy na wykonywanie transportu drogowego.

Łącznie olsztynianie mogą korzystać z ponad 170 zdalnych usług.

Print Friendly, PDF & Email