Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka zaprasza

Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka zaprasza
Fot. nadesłane

Fabularny debiut norweskiego reżysera Kristoffera Borgli. Projekcja filmu „Chora na siebie” odbędzie się 23 lutego o godzinie 19.00 w Kinie Światowid.

„Chora na siebie” – to przezabawna tragikomedia, to do bólu prawdziwa opowieść o tym, jak daleko jesteśmy w stanie posunąć się, by zostać dostrzeżonym. Historia szczególnie aktualna w dobie ekspansji mediów społecznościowych. 

Na pierwszy rzut oka Signe (w tej roli wschodząca gwiazda skandynawskiego kina Kristine Kujath Thorp, znana polskiej publiczności z filmu „Ninjababy”) i Thomas wydają się być idealną parą. Młodzi, inteligentni, z szerokimi horyzontami oraz niebanalnym gustem. Pozory jednak mylą, bo ich relacja, zamiast wzajemnego wsparcia, oparta jest w dużej mierze na niezdrowej rywalizacji, a kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie to, które z nich ma większe ego.

Oprócz głównej projekcji, widzowie DKF-u obejrzą kolejną krótkometrażówkę nagrodzoną na Festiwalu Filmów Jednominutowych. Będzie to „Green House” w reż. Michała Lejczaka.

Mat. nadesłane
Print Friendly, PDF & Email