Dobra passa lokalnych szkół w konkursach edukacyjnych ZUS

Dobra passa lokalnych szkół w konkursach edukacyjnych ZUS
Fot. nadesłane

Prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Michała Kajki w Elblągu zostały docenione przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wszystko za sprawą udziału w konkursie pt. „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?” zorganizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii ZUS „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Dyplomy oraz nagrody dla wychowanków Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu wręczyła Dyrektor Oddziału ZUS w Elblągu. Podczas uroczystego apelu wyraziła uznanie dla zaangażowania pedagogów w przygotowanie uczniów oraz podziękowała za udział i pogratulowała kreatywności, którą charakteryzowały się wszystkie prace.

– Kornelia wpadła na pomysł by zainspirować się lekturą pt. ,,Hobbit czyli tam i z powrotem”, a ja wymyśliłam by pokazać film w formie kukiełek. Jeśli chodzi o mój pomysł to myślę, że zainspirowałam się bajkami dla dzieci. Jak byłam mała lubiłam oglądać filmy z udziałem lalek, kukiełek i wiele innych – mówi Gabriela Dembler (laureatka III miejsca w kat. film dla klas 4-6).

Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 12 bardzo licznie przystąpili do konkursu. W skali kraju laureaci elbląskiej placówki zdobyli II i III miejsce oraz wyróżnienie w kategorii film. Nasi uczestnicy równie optymistycznie wypowiadali się o pracach pozostałych osób.

– Tak. Oglądałam prace innych uczestników. Były one dla mnie bardzo ciekawe i interesujące – mówi Iga Rokowska (laureatka wyróżnienia w kat. film dla klas 7-8).

– Kampania „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” skierowana jest do seniorów wśród których promujemy korzyści, jakie niesie bezgotówkowa forma pobierania świadczeń. Przekazujemy, że obsługa bankowości elektronicznej nie jest trudna i zachęcamy do bezpiecznego korzystania z internetu, w tym różnego rodzaju   e-usług przy użyciu rachunku bankowego- wyjaśnia Anna Ilukiewicz, rzecznik ZUS na Warmii i Mazurach.

Konkurs był sposobem na zaangażowanie młodego pokolenie do pomocy swoim babciom i dziadkom w poznawaniu wirtualnego świata. Zadaniem uczestników było przygotowanie materiału o zaletach wynikających z korzystania z bankowości przez osoby starsze. Uczniowie mieli możliwość wizualizacji swoich pomysłów poprzez plakat, komiks, film, infografikę lub materiał multimedialny. W swoich pracach uwzględniali jak ważne jest bezpieczeństwo, zdrowie oraz wygoda w załatwianiu codziennych obowiązków.

– Pomysłów na razie nie mam, ale moim zdaniem najlepiej po prostu pokazać starszym osobom jakie są duże plusy w założeniu konta bankowego – odpowiedziała Kornelia Kot (laureatka III miejsca w kat. film dla klas 4-6) zapytana o nowy pomysł na zachęcenie dziadków do założenia konta w banku.

W konkursie wzięli również udział uczniowie:

  • Zespołu Szkół i Placówek Sportowych IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Elblągu,
  • Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie,
  • Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie,
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie.

Młodzież SP nr 12 w Elblągu to nie jedyni prymusi. Z początkiem kwietnia odbędzie się finał ósmej edycji Olimpiady Lekcji z ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie będzie reprezentować Warmię i Mazury w etapie centralnym. Trzymamy kciuki, aby nasi reprezentanci również stanęli na podium wzorem młodszych kolegów z elbląskiej placówki.

Prace nagrodzone w ramach konkursu można obejrzeć pod linkiem:

Wyniki konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?”

Print Friendly, PDF & Email