Dni Elbląga 2022: Gabor, Kukulska, T.Love oraz Novika

Dni Elbląga 2022: Gabor, Kukulska, T.Love oraz Novika
Fot. mat. prasowe

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano tegoroczny line-up święta miasta. Tradycyjnie już będą dni otwarte browaru, imprezy sportowe oraz koncerty. Nie zabraknie tez innych atrakcji, w których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dni Elbląga rozpoczną się 25 czerwca i potrwają dwa dni.

– Cieszymy się, że mimo problemów finansowych udało nam się spiąć budżet po przerwie spowodowanej pandemią zaprosić elblążan do wspólnego świętowania. Wierzę, że program jest na tyle bogaty, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – mówił podczas konferencji Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Tegoroczne świętowanie rozpocznie się 25 czerwca (sobota) dniem otwartym elbląskiego browaru, który w tym roku obchodzi swoje 150. rocznicę powstania. Tego dnia na elblążan czekać będzie również druga odsłona zawodów Hold Fast na Rzece Elbląg, animacje dla dzieci, mecz z okazji trzydziestolecia Olimpii Elbląg, konferencja naukowa w Bibliotece Elbląskiej czy mistrzostwa w kajakarstwie oraz Grafatak.

Na część artystyczną organizatorzy zapraszają tradycyjnie na Wyspę Spichrzów od godziny 18:00, gdzie zagrają Viki Gabor, Natalia Kukulska (20:00) T. Love (22:00)oraz Novika (23:30). Zakończenie imprezy planowane jest na ok. godzinę 1 w nocy.

– Będziemy się starali, by wzorem lat poprzednich mieszkańcy po koncertach mieli możliwość bezpiecznego powrotu do domu tramwajami – informuje Adam Jocz, Dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki.

Drugi dzień świętowania, to także szereg atrakcji zwieńczonych wieczornym koncertem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która w tym roku wystąpi w towarzystwie Tango Attack we wspólnym projekcie Tango with Bond.

– Wszystkie utwory, które będzie można usłyszeć tego dnia będą nawiązywały do filmów z Bondem. Zapowiada się więc nie lada gratka dla miłośników tego gatunku filmu jak również sympatyków naszej elbląskiej orkiestry – zachęca Adam Jocz.

Print Friendly, PDF & Email