Bon turystycznych do wykorzystania już nawet w długi weekend

Bon turystycznych do wykorzystania już nawet w długi weekend
Fot. pixabay.com

Coraz cieplejsze dni, a także powolny powrót do normalności, to zachęca dla rodziców, którzy nie wykorzystali do tej pory bonu turystycznego. Mogą już teraz planować wypoczynek ze swoimi pociechami. Polskim Bonem Turystycznym będzie można jeszcze zapłacić do końca marca 2022 roku.

Posłuchaj materiału w formie audio/Czyta: Katarzyna Krupicka

Nadal można korzystać z programu Polski Bon Turystyczny. Bon jest ogromnym wsparciem dla podmiotów turystycznych oraz rodzin.

– Przed wakacjami, czy też dłuższymi weekendami można zauważyć rosnące zainteresowaniem bonem. Na jego realizację jest bardzo dużo czasu. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. Warto jednak pamiętać, że nie można wymienić go na gotówkę, ani inne środki płatnicze – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Do tej pory ZUS wydał ponad 1,6 mln bonów o łącznej wartości ponad 1,4 mld zł.

– Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskim aktywowali 51,2 tys. bonów ze 147 tys. im przysługujących. Zrealizowali płatności bonami na łączną kwotę ponad 9,2 mln zł. W całości wykorzystano niespełna 7,5 tysięcy bonów. Do tej pory zgłosiło się ponad 22,6 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu. W naszym regionie jest ich 991 – dodaje rzeczniczka.

Największym zainteresowaniem bon turystyczny cieszy się w województwach: mazowieckim gdzie wydano około 242 tys. bonów, śląskim – ok. 215 tys. oraz wielkopolskim – 164 tys.

Bon jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce „Ogólny”. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę „Polski Bon Turystyczny”, a następnie „Mój bon”. Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500 plus.

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT).Żeby przystąpić do programu, na PUE ZUS, trzeba wypełnić „Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny” (PBT).

Aby płatności trafiały do przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, muszą one podać numer konta. – Bardzo prosimy przedsiębiorców, aby sprawdzali numer swojego rachunku bankowego. Zdarza się bowiem, że niektóre numery rachunków są błędne lub zamknięte – mówi Katarzyna Krupicka.

Print Friendly, PDF & Email