Betlejem Poznańskie w prestiżowym konkursie

Betlejem Poznańskie w prestiżowym konkursie
Fot. mat. prasowe

Poznański jarmark spotkał się z uznaniem europejskiej organizacji European Best Destinations. Jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie Best Christmas Markets. W rywalizacji bierze udział 20 miast z całej Europy. Głosować można do 7 grudnia.

Poznań w tym roku jako jedyny kandydat z Polski został nominowany do konkursu na Najlepszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Europie (European Best Christmas Market).

W rywalizacji zmaga się 20 miast: Poznań, Praga, Bruksela, Wiedeń, Budapeszt, Londyn, Manchester, Montbeliard, Drezno, Ryga, Edynburg, Metz, Birmingham, Trewir, Brugia, Saranda, Krajowa, Asti-Govone, Madera, Valkenburg.

Wyróżnienia przyznawane przez European Best Destinations mają nie tylko znaczenie prestiżowe czy wizerunkowe. Wpływają też znacząco na rozwój turystyki w nominowanych i nagradzanych miastach. Organizacja ta od 2009 roku promuje kulturę i turystykę, prowadząc najchętniej odwiedzaną turystyczną stronę internetową w Europie i organizując konkursy. 

Głosowanie internetowe, które wyłoni zwycięzcę plebiscytu, potrwa do 7 grudnia.

Mieszkańcy i turyści mogą oddać swój głos na Betlejem Poznańskie TUTAJ.

Fot. mat. prasowe

Tradycja organizacji jarmarków bożonarodzeniowych sięga późnego średniowiecza. Początkowo związana głównie z terenami dzisiejszych Niemiec i wschodniej Francji, z czasem rozlała się po całej Europie. Dotarła także do Poznania, pod nazwą Betlejem Poznańskie.

W tym roku jego program jest wyjątkowo bogaty, odbywa się on w dwóch lokalizacjach: na placu Wolności oraz na MTP. 

Jarmark świąteczny na targach, nominowany w konkursie, otwarty będzie do 22 grudnia, od wtorku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach 11:00-21:00, natomiast od piątku do soboty w godzinach 11:00-22:00. Zlokalizowany jest na pl. Powszechnej Wystawy Krajowej.

Wśród stałych atrakcji znajdą się oprócz koła młyńskiego i lodowiska: domek Świętego Mikołaja, zjazdy na pontonach, karuzela wenecka, autodrom, mirror cube, gadający Łoś Marcin, strzelnica, iluminacje świetlne czy symulator lotu saniami.

Do tego bogata oferta gastronomiczna i stoiska z rękodziełem.

W pobliżu jarmarku w Pawilonie nr 2 znajduje się także Wielka Fabryka Elfów, która zaprasza wszystkie dzieci w wieku 3-10 lat – specjalnie dla nich przygotowano wiele świątecznych atrakcji.

Print Friendly, PDF & Email