Spotkanie ze „Smarzolem”

Spotkanie ze „Smarzolem”

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wraz z Dyskusyjnym Klubem Filmowym im. A. Munka, ma przyjemność zaprosić na spotkanie filmowe. Piątek trzynastego, o godzinie 18.00 w Kinie Światowid. Zapraszamy gorąco.

Ma swoich aktorów, do których wraca. Właściwie każdy aktor w Polsce chciałby zagrać w jego filmie, ale nie każdy może. Nie podnosi głosu na kogokolwiek i tak też jest na jego planach filmowych. Często chodzi w bejsbolówce i spodniach bojówkach. O kim mowa? Ekipa filmowa mówi na niego „Smarzol” albo po prostu „Wojtek”.

Już w ten piątek, trzynastego, o godzinie 18.00 w Kinie Światowid, wspaniała okazja do spotkania wybitnego reżysera, Wojciecha Smarzowskiego, posłuchania historii i anegdot, zadania mu pytania.

Pretekstem do spotkania będzie film „Wesele”, debiut pełnometrażowy reżysera z 2004 roku, który jest filmem wciąż aktualnym. Dynamiczny, pełen zwrotów akcji, chwilami zabawny, ironiczny, błyskotliwie puentujący Polskie przywary, bogaty w warstwie obserwacji obyczajowej, pełen odniesień i prowokacji. Oglądając film Smarzowskiego doświadczamy świata za oknem, gdzie wiejska uroczystość jak soczewka skupia naszą chciwość, prymitywizm i chamstwo w oparach alkoholowej beztroski.