Kredensik z wierszykami – spotkanie z Teresą Durko

Kredensik z wierszykami – spotkanie z Teresą Durko
Fot. Adminstrator

W sobotę, 14 grudnia, o godz. 12.00 w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Teresą Durko promujące książkę „Kredensik z wierszykami”. Autorka opowie o tym, jak wykorzystywać książki do rozmowy z dziećmi. Jeśli jesteście rodzicami, dziadkami lub pracujecie z dziećmi – zapraszamy na spotkanie. Wstęp wolny.

Od autorki:

Tworzę bajki, wiersze, opowiadania od około 20 lat. Zostawiam w nich swoje wspomnienia z dzieciństwa, uwielbienie dla przyrody i miłość do ludzi. Każda babcia, dziadek zasypywani są z pewnością gradem pytań od wnucząt. Nie na wszystkie sposób odpowiedzieć, bo dzieci na szczęście mamy coraz mądrzejsze.

Trochę dystansu do pędzącego świata jednak nie zaszkodzi, szczególnie, gdy młody człowiek pyta:

– Dziadku, a Ty nigdy nie masz focha?

– Nie wkurza Cię żadna Elwirka lub Zocha?

– Babciu nie bolą Cię kolana, kiedy wracasz z działki spracowana?

– Widzieliście kiedyś smoka?

– Co robi sroka?

– A dlaczego kot tak się skrada?

Internet jest przepełniony wiedzą i z pewnością dzieci samodzielnie mogą po nią sięgnąć lada moment. Myślę, że warto docenić czas kiedy młody człowiek ma z nami tak wspaniałą relację i wspólnie przejść przez emocje od radości po smutek.

Czytając bajki, wiersze, czy opowiadania mamy zawsze okazję do rozmowy, mądrej dyskusji o tym co się podobało, co wzruszyło, o tym jak świat się zmienia. Zachęcam do czytania.

W trakcie spotkania ogłoszony zostanie konkurs. Do wygrania słodka niespodzianka.

Organizatorzy: Biblioteka Elbląska im. C. Norwida, wydawnictwo PPHU PENSIL.

Print Friendly, PDF & Email