Spotkania brydżowe

Spotkania brydżowe

Brydż od dawna uznawany jest za wyjątkowo ciekawą grę karcianą i może stać się dla każdego wielkim wyzwaniem i świetną rozrywką. Dlatego CSE Światowid zachęca seniorów do poznania tajników gry w brydża! Od czego zacząć? Od zapisania się na spotkania brydżowe Klubu Aktywnego Seniora w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.

To prawda, w brydżu dużą rolę odgrywa matematyka, a zwłaszcza rachunek prawdopodobieństwa i logika. Ale to dodaje jeszcze więcej atrakcyjności tej grze. Ilość możliwych układów rozdań jest przeogromna. 52 karty w czterech kolorach rozdane między czterech graczy dają ogromną liczbę wszystkich możliwych rozkładów kart. Zalety gry w brydża wymieniać można naprawdę długo.

Gra w brydża to nie tylko świetna rozrywka, ale także hobby, które dostarcza wielu korzyści – ćwiczy pamięć, urozmaica życie towarzyskie i ułatwia nawiązywanie kontaktów.

CSE „Światowid” w ramach Klubu Aktywnego Seniora, organizuje spotkania brydżowe. Odbywają się one we wtorki (godz. 10:00 i 13:00), w środy (godz. 13:00) i czwartki (godz. 10:00) w CSE „Światowid” w Elblągu.

Jak zaznaczają organizatorzy, istnieje możliwość spotykania się i gry w innym terminie.Wystarczy zebrać grupę znajomych i skontaktować się ze Światowidem.

Więcej informacji uzyskać można pod nr tel.: 55 611 20 59.

Klub Aktywnego Seniora działa w ramach projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”, realizowanego przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Fot. mat. prasowe