Społeczeństwo: Stracił nogę, potrzebuje protezy, by móc uprawiać sport

Społeczeństwo: Stracił nogę, potrzebuje protezy, by móc uprawiać sport
Fot. Adminstrator

Pan Łukasz rok temu doznał poważnego wypadku w pracy. Zasłabł i wpadł pod przetaczane wagony. Stracił nogę, ale nie stracił pogody ducha. Wrócił do pracy i marzy, by wrócić do swojej pasji – chce uprawiać sport. Aby było to możliwe, potrzebuje specjalnej protezy. Ta jest jednak dość droga – brakuje 10 tysięcy złotych.

Łukasz Niegowski z Braniewa w minionym roku uległ w pracy poważnemu wypadkowi. Zasłabł i wpadł pod przetaczane wagony. Ucierpiała noga. Koło wagonu zmiażdzyło prawą stopę i część podudzia. 37–latek doznał też obrażeń drugiej stopy. Po przetransportowaniu rannego do szpitala w Elblągu, okazało się, że nie uda się uniknąć amputacji prawej nogi poniżej kolana.

Po zakończonym leczeniu, Pan Łukasz wystąpił do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z wnioskiem o wypłatę jednorazowego odszkodowania. Odpowiedź była jednak negatywna. W uzasadnieniu odmowy wypłaty odkoszkodowania ZUS stwierdził, że przyczyną zaistniałego wypadku był stan psychofizyczny poszkodowanego. Zdaniem ubezpieczyciela nie zaistniał więc czynnik zewnętrzny powodujący doznane urazy. Pan Łukasz odwołał się od tej decyzji do sądu pracy. Termin rozprawy wyznaczono na październik.

Dzięki wsparciu rodziny, przyjaciół i znajomych z pracy, udało się zebrać na protezę (refundacja z NFZ pokryła tylko 1/3 kosztów), która pozwala mężczyźnie funkcjonować na co dzień. 

Pan Łukasz chciałby uprawiać sport, jednak jego obecna proteza nie daje takich możliwości. Na zakup nowej brakuje 10 tysięcy złotych. Historia Pana Łukasza poruszyła Fundację Poland Business Run. Pomaga ona osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu. 2 września 5–osobowe drużyny pobiegną, żeby wesprzeć niepełnosprawnych – także Pana Łukasza.

Finansowe wsparcie dla Łukasza Niegowskiego można udzielić, dokonując wpłat za pośrednictwem strony pomagam.pl. Do tej pory zebrano 3,5 tysiąca złotych.

Źródło i fot.: pomagam.pl/lukaszbraniewo

  oprac. MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18615 

Print Friendly, PDF & Email