PasjONaci: Dla niej bariery nie istnieją

PasjONaci: Dla niej bariery nie istnieją
Fot. Adminstrator

Miała nigdy nie nauczyć się jeździć, nigdy miała też nie zdobyć medalu, bo przecież jazda na snowbardzie z jedną nogą nie jest możliwa. Gdy zaczęła uprawiać ten sport, wiele osób mówiło, że to porywanie się z motyką na słońce. Wątpiącym pokazała, że można. Dziś ma 22 lata i udowadnia, że chcieć to móc.

Amerykanka  Brenna Huckaby jest przykładem na to, że jeśli tylko czegoś bardzo chcemy i uparcie dążymy do wyznaczonego celu, to niemożliwe nie istnieje. W wieku 14 lat zdiagnozowano u niej bardzo rzadką chorobę, kostniakomięsaka – nowotwór kości. Chciała być gimnastyczką, wylądowała w szpitalu. By uniknąć przerzutów i ratować życie, zdecydowano się na amputację prawej nogi. Pół roku po leczeniu wraz z rodzicami wybrała się do National Ability Center. Tam nastolatkę, która nigdy nie jeździła na nartach, zabrano w ramach rehabilitacji na lekcje snowboardu. Spodobało się i to na tyle, że ta przygoda miała ciąg dalszy.

Rodzice i bracia oddali wiele swoich oszczędności, by Brenna mogła kontynuować lekcje. Wraz z matką przeniosła się do Utah. Kariera Huckaby nabrała niesamowitego rozpędu. Już w wieku 18 lat trafiła do reprezentacji USA. Bardzo szybko przyszły też pierwsze sukcesy w postaci zwycięstw w zawodach Pucharu Świata oraz złota na mistrzostwach świata w 2015 i w 2017 roku.

Wielka zmiana dokonała się też w życiu prywatnym. Lek, który stosowała podczas chemioterapii, miał sprawić, że nigdy nie zajdzie w ciążę. Stało się inaczej i w wieku 19 lat urodziła dziewczynkę. Pojawienie się dziecka motywowało ją do pracy jeszcze bardziej. W 2018 roku wywalczyła dwa złote medale podczas Zimowych Igrzysk Paraolimpijaskich w PyeongChang. Tuż przed Igrzyskami została pierwszą niepełnosprawną sportsmenką, która w kostiumie kąpielowym trafiła na okładkę prestiżowego magazynu Sports Illustrated.

Źródło: www.teamusa.org

Fot. Facebook Brenna Huckaby

  oprac. MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18619 

Print Friendly, PDF & Email