Przed nami zimowe ferie. Policjanci jak co roku będą kontrolować autokary

Przed nami zimowe ferie. Policjanci jak co roku będą kontrolować autokary

Przed nami ferie zimowe, które w tym roku wypadają od 20.01 do 2.02. Jest to czas odpoczynku od nauki. Jak bezpiecznie spędzić nadchodzące dwa tygodnie? Kiedy dzieci będą wypoczywać i cieszyć się wolnymi dniami, policjanci zadbają o ich bezpieczeństwo w ramach działań „Bezpieczne ferie 2020”. Spotkania z dziećmi, rozmowy o bezpiecznych zachowaniach, kontrole autokarów i nadzór nad ruchem drogowym – tak w skrócie będzie wyglądała praca policjantów.

Zimowe ferie to także czas wyjazdów najmłodszych i młodzieży na różne formy zorganizowanego wypoczynku. Aby ułatwić i usprawnić kontrole autokarów policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego organizuje kontrole autokarów.

Policjanci z ruchu drogowego oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego wydzielą dodatkowe patrole, które będą kontrolować autokary wyjeżdżające z dziećmi i młodzieżą na zimowy wypoczynek.

– Podczas takiej kontroli sprawdzana jest trzeźwość kierującego, uprawnienia do kierowania a także stan techniczny autokaru – mówi kom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – W okresie zimowym oraz w czasie ferii policjanci kontrolują zwykle od 2 do 6 autokarów dziennie.

Jak co roku wyznaczony będzie stały punktu kontroli autokarów na czas ferii w którym będą przebywać policjanci ruchu drogowego gotowi do podjęcia kontroli autokarów.  

W dniach od 10.01 do 23.02.2020 pomiędzy godz. 7.00 a 8.00 w Elblągu będzie to parking przy al. Grunwaldzkiej 136 (parking przy PWSZ) a poza wyznaczonymi godzinami w miejscu wskazanym przez osoby zamawiające, które zadzwonią pod nr tel.: (55) 230-15-99

Organizatorzy wycieczek i wyjazdów proszeni są o zgłaszanie policji autokarów do kontroli na dwa dni przed planowanym wyjazdem.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.