Policjanci podsumowali „niebieski tydzień" z przedszkolakami

Policjanci podsumowali „niebieski tydzień" z przedszkolakami

Policjanci z Elbląga stawiają na profilaktykę i bezpieczeństwo. W minionym, „niebieskim tygodniu”, przeprowadzili blisko 100 spotkań dla 2 149 dzieci. Mówiono o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o bezpiecznych zabawach. Spotkania odbywały się w przedszkolach oraz w komendzie.

Dokładnie 98 spotkań przeprowadzili policjanci z prewencji kryminalnej w minionym tygodniu. Był to „niebieski tydzień”, realizowany w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg”.

Policjanci edukowali najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa. Spotkania odbywały się w przedszkolach oraz w komendzie. Stanowią one przygotowania do olimpiady Bezpieczny El – Przedszkolak, która odbędzie się 10 października br. w hali MOS przy ul. Kościuszki w Elblągu.

W projekcie uczestniczą elbląskie przedszkola, służby mundurowe i ratownictwo. Czerwony, zielony, niebieski, biały i moro. Te kolory symbolizują cztery tygodnie spotkań ze strażakami, leśnikami, policjantami, strażnikami, ratownikami i żołnierzami. Obecnie trwa tydzień… ostatni – tzw. kolorowy, a to już podsumowanie działań i sama olimpiada.

Projekt Bezpieczny El – Przedszkolak realizowany jest w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg”.