Elbląg: Z 1% zebrali niemal 9 tys. złotych dla chorych na Alzheimera

Elbląg: Z 1% zebrali niemal 9 tys. złotych dla chorych na Alzheimera

8618,70 – tyle dokładnie wpłynęło na konto Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera w Elblągu z 1 proc. podatku. Jak zapowiada organizacja, kwota ta zostanie przeznaczona na budowę ogródka dla podopiecznych w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 1 w Elblągu.

Placówka przeznaczona jest dla 36 osób z chorobą Alzheimera, które otrzymają wsparcie w formie pobytu dziennego oraz krótkoterminowej opieki całodobowej.

Podstawowa działalność Ośrodka to niesienie pomocy i przeciwdziałanie izolacji oraz marginalizacji społecznej osobom z chorobą Alzheimera i innymi zaburzeniami psychicznymi oraz ich rodzinom, poprzez stwarzanie warunków sprzyjających integracji wewnętrznej i zewnętrznej, pomoc w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego, udzielanie wsparcia fizycznego, psychicznego oraz społecznego, a także pełen i elastyczny zakres usług przystosowany do zmieniających się potrzeb osób z chorobą Alzheimera.

W ramach zajęć terapeutyczno – wspierających w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzone są indywidualne i grupowe zajęcia terapeutyczne, zwiększające możliwości intelektualne jakie jeszcze uczestnik zachował. Proponowanymi formami terapii zajęciowej objęci są wszyscy uczestnicy; dziennej formy pobytu oraz krótkoterminowego pobytu całodobowego.

  AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16142 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.