Elbląg: Witaj szkoło! SOSW nr 1 rozpoczyna nowy rok szkolny

Elbląg: Witaj szkoło! SOSW nr 1 rozpoczyna nowy rok szkolny

Uczniowie w całym kraju rozpoczynają dziś nowy rok szkolny. W Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym nr 1 w Elblągu nie było inaczej. Tam też zabrzmiał dziś pierwszy dzwonek. Nauczycieli i uczniów czeka dziesięć miesięcy ciężkiej pracy. Dziś i jednym, i drugim towarzyszyła jednak radość ze spotkania po ponad dwumiesięcznej przerwie.

O godzinie 9:00 uczniowie i nauczyciele stawili się w sali gimnastycznej, by powitać nowy rok szkolny. Nie zabrakło sztandaru szkoły, uroczyście odśpiewanego hymnu narodowego i kilku słów od dyrektora. Powitano też nowych uczniów w murach szkoły. Później przyszedł czas na spotkania z wychowawcami w gronie klas. Nowy rok szkolny w całym kraju wiąże się z kolejnym etapem reformy edukacji. W szkołach podstawowych naukę rozpoczęli bowiem uczniowie klas ósmych.

– W tym roku kontynuujemy pracę we wszystkich rodzajach szkół. Otwieramy klasę ósmą, podobnie jak dzieje się to w całym kraju. Funkcjonuje internat, obejmujemy swoją opieką młodzież i dzieci z domu pomocy społecznej – mówi dyrektor SOSW nr 1 w Elblągu, mgr Leszek Iwańczuk.

W placówce istnieją niemal wszystkie rodzaje szkół, jakie przewiduje system oświaty w Polsce. Wyjątkowo dużym zainteresowaniem w tym roku cieszy się oddział przedszkolny. Na 14 wolnych miejsc zajęte zostały wszystkie.

– U progu nowego roku czeka nas szereg wyzwań dotyczących nie tylko organizacji pracy, ale także spraw stricte merytorycznych, czyli nowa podstawa programowa, jej odpowiednia realizacja, nadzór nad tym – zaznacza Iwańczuk. – Kontynuujemy to, co rozpocząłem 9 lat temu, mam na myśli podnoszenie jakości bazy placówki. Pierwszy raz od 51 lat podjęliśmy się ogromnego wyzwania jakim jest remont kuchni szkolnej, która już krzyczała o to, by przeprowadzić tam zmiany. Mam nadzieję, że po ponad 50 latach będzie to miejsce, gdzie w sposób elegancki, higieniczny, na miarę XXI wieku, będzie można przyrządzać i wydawać posiłki – dodaje.

Kolejne wakacje czekają uczniów za… 290 dni.

  MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18706