Elbląg: Uroczyste Święto Niepodległości w Przedszkolu nr 17

Elbląg: Uroczyste Święto Niepodległości w Przedszkolu nr 17

Święto odzyskania niepodległości obchodzone było uroczyście w poniedziałek, 13 września, w Przedszkolu nr 17 w Elblągu. Biało czerwone akcenty widać było w całym budynku – w salach, korytarzach i na klatce schodowej.

Najstarsza grupa przygotowała akademię, na którą zaproszono gości z instytucji oświatowych i zaprzyjaźnionych organizacji. Przyszło także kilkoro rodziców, którym pozwoliły na to warunki w pracy, w tym dwóch ojców – żołnierzy, którzy budzili największe zainteresowanie przedszkolaków.

Zgromadzeni goście i koledzy z innych grup usłyszeli patriotyczne wiersze i legionowe pieśni, mówione i śpiewane z wielkim zaangażowaniem i werwą, ale i z powagą. Widać było, że dzieci wiedzą, o czym mówią i śpiewają. Jak mówią panie wychowawczynie – Mariola Markiewicz i Jolanta Szkutnik – nauka wierszy i piosenek trwała krótko, zwłaszcza wojskowe, skoczne, rytmiczne piosenki bardzo się dzieciom spodobały i nauczyły się ich w mig.

– Nie trzeba ich było namawiać, dopytywały się o próby – opowiadają. Było to słychać i widać w oczach, gestach i przytupach młodziutkich wykonawców. Dłużej trwały lekcje z historii, przygotowujące do tej uroczystości. Zaowocowały wiedzą i dumą z Ojczyzny. Znany od pokoleń wiersz „Kto ty jesteś ? Polak mały” zabrzmiał bardzo przekonywająco. Tak przygotowanej akademii nie powstydziłaby się żadna szkoła – pani dyrektor Beata Trochowska może być dumna.  

  Teresa Bocheńska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16888