Elbląg: Telefon Bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów

Elbląg: Telefon Bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
Fot. Adminstrator

Ruszył Telefon Bezpieczeństwa dla turystów, który w tym roku został po raz pierwszy zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej. Od 1 czerwca do 30 września, w godzinach 08:00–22:00, turyści zagraniczni mogą uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady. Pracownicy obsługujący Contact Center posługują się biegle językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Głównym celem „Telefonu Bezpieczeństwa” jest zapewnienie pomocy turystom zagranicznym w nagłych i trudnych dla nich sytuacjach. Brak znajomości języka i procedur w przykrych dla turysty okolicznościach i poczucie zagubienia mogą zaważyć w znaczący sposób na opinii o naszym kraju, mimo iż wcześniej pobyt był postrzegany jako bardzo atrakcyjny.

W celu połączenia się z operatorem wystarczy zadzwonić pod specjalne numery infolinii: +48 608 599 999 i + 48 22 278 77 77, płatne zgodnie z taryfą operatora. Komenda Główna Policji zapewnia osobom obsługującym telefon bezpieczeństwa możliwość bezpośredniego połączenia z centralą KGP – chodzi o szybką komunikację z właściwymi jednostkami Policji.

Elbląscy policjanci otrzymali ulotki w formie wizytówek, które rozdają turystom oraz pozostawiają je w miejscach krzyżowania się turystycznych szlaków, np. punktach informacji turystycznej.

Ulotki z informacją o telefonie bezpieczeństwa są również dystrybuowane za granicą za pośrednictwem Polskich Ośrodków Informacji Turystycznej, konsulatów i ambasad Rzeczypospolitej Polskiej, organizacji międzynarodowych i branży turystycznej, a także w punktach granicznych.

  KMP Elbląg Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16018 

Print Friendly, PDF & Email