Elbląg: Ruszyło głosowanie do Budżetu Obywatelskiego

Elbląg: Ruszyło głosowanie do Budżetu Obywatelskiego

Zadania ogólnomiejskie, małe granty i propozycje w poszczególnych okręgach – od 18 września do 9 października można oddawać głosy na pomysły, które zrealizowane zostaną z Budżetu Obywatelskiego.

Najprościej i najszybciej można oddać swój głos przez internet poprzez stronę: www.budzetobywatelski.elblag.eu. Z powyższej strony można również pobrać i wydrukować papierową kartę do głosowania. Karty dostępne są także w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1), w Informacji Turystycznej (Ratusz Staromiejski), Referacie Obsługi Kierowców (Pl. Dworcowy), Referacie Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa).

Wypełnione karty w formie papierowej należy składać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).

Wszyscy mieszkańcy chcący oddać głos powinni podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL. Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy. W tym celu powstał wykaz ulic w poszczególnych okręgach, dostępny TUTAJ. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.

W tegorocznej edycji na zadania z Budżetu Obywatelskiego mogą głosować mieszkańcy Elbląga, którzy ukończyli 16 rok życia. Będzie to dla nich pierwsza lekcja wyborczej aktywności. 

Głosowanie trwa od 18 września do 9 października. Pełną listę projektów można znaleźć TUTAJ.

  Łukasz Mierzejewski Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16447