Elbląg: Pierwsze płatności kartą u… policjantów

Elbląg: Pierwsze płatności kartą u… policjantów

Radiowozy policjantów ruchu drogowego wyposażone są od tygodnia w terminale płatnicze. Oznacza to, że osoba ukarana może po otrzymaniu mandatu opłacić go u policjantów w radiowozie. Warunek: może to zrobić tylko przy użyciu karty płatniczej.

– Dużo wcześniej policjanci sygnalizowali, że podczas wypisywania mandatu i wręczania druków opłat słyszeli pytania na temat sposobu ich opłacenia – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. Teraz można to zrobić w radiowozie.

Na pewno ułatwi to też sytuację gdy karany za wykroczenie jest obcokrajowiec. Taka osoba nie mając stałego miejsca zameldowania na terytorium RP musi od razu opłacić mandat.

Policjanci z ruchu drogowego wczoraj mieli przykład osoby, która taki mandat opłaciła mimo, iż nie musiała tego robić od razu. Ukarany 65–latek, który przekroczył wczoraj na ul. Królewieckiej dozwoloną prędkość uznał, że skorzysta z tej metody.

– Tak czy inaczej będę musiał go zapłacić więc czy zrobię to tu czy na poczcie… robiąc to na miejscu szybciej o tym zapomnę – dodał.

Ustawowy czas na opłacenie mandatu od jego wystawienia to 7 dni.

  KMP Elbląg Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17574 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.