Elbląg: Pierwsi magistrzy z PWSZ

Elbląg: Pierwsi magistrzy z PWSZ

Historyczne wydarzenie miało miejsce dziś (10 lipca) w elbląskiej PWSZ. Po raz pierwszy w historii uczelni dyplomy magisterskie z rąk rektora prof. dr. hab. inż. Zbigniewa Walczyka odebrali studenci Instytutu Pedagogiczno–Językowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

Udział w tym historycznym wydarzeniu w życiu uczelni, przypadł 29 studentom kierunku Pedagogika (specjalność: pedagogika opiekuńczo–wychowawcza z arteterapią oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.).

– Pisanie prac naukowych nie jest moją mocną stroną, ale pisałem moją pracę z przyjemnością – mówił tuż po wręczeniu dyplomów Krzysztof Wójcik. – Te dwa lata studiów minęły bardzo szybko. Pracowało się bardzo intensywnie. Mam dużo wspomnień – dodał jedyny męski przedstawiciel świeżo upieczonych magistrów.

Pierwsze obrony prac magisterskich na PWSZ odbyły się na początku czerwca. Podczas dzisiejszej, krótkiej uroczystości nie zabrakło wspomnień i życzeń kierowanych przez grono wykładowców w stronę byłych już studentów.

Gdy birety powędrowały w górę, przyszedł czas na symboliczny toast wzniesiony przez Rektora, kadrę naukową i młodych magistrów. Był także słodki poczęstunek w formie okolicznościowego tortu.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu studia II stopnia na kierunku Pedagogika uruchomiła w październiku 2016 roku. Realizowane są one w Instytucie Pedagogiczno–Językowym PWSZ w Elblągu przy ulicy Czerniakowskiej 22. Większość zajęć odbywa się w formie ćwiczeń. Jak zapewniają nauczyciele akademiccy PWSZ praktyczny wymiar studiów ma przyczyniać się do jak najlepszego przygotowania przyszłych nauczycieli.

  MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18383 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.