Duże zmiany w ruchu drogowym w najbliższą niedzielę

Duże zmiany w ruchu drogowym w najbliższą niedzielę
Fot. Adminstrator

W niedzielę (28.07.2019) w godzinach 08:30-16:00 w Elblągu i okolicach napotkać będzie na spore utrudnienia w ruchu drogowym. Obręb Starego Miasta, mostu unijnego jak i również Rubna będzie wyłączony z ruchu samochodowego. Wszystko za sprawą odbywającego się tego dnia w Elblągu Garmin Iron Triathlon Elbląg.

W tym czasie zamknięte dla ruchu kołowego będzie Stare Miasto. Nie będzie możliwości wjazdu ani wyjazdu z dzielnicy. W ww. godzinach wyłączone z ruchu będą również ulice – Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Niska, Browarna oraz zachodnia nitka ul. Robotniczej (od ronda na ul. Teatralnej do ul. Armii Krajowej). W godzinach 08:30-14:30, na czas trwania etapu kolarskiego zamknięte będą następujące ulice: Stawidłowa, Radomska, Most Unii Europejskiej, Mazurska (zachodnia nitka) oraz droga wojewódzka nr 503 na odcinku Elbląg – Kamionek Wielki.

W związku z zamknięciem Starego Miasta mieszkańcy oraz kibice proszeni są o korzystanie z parkingów usytuowanych poza terenem rozgrywania imprezy. Dla zawodników zostanie przygotowany parking na Wyspie Spichrzów.

Podróżujący od strony Gdańska, będą kierowani objazdem przez ul. Nowodworską. Dla kierowców planujących poruszanie się w kierunku Suchacza, Kadyn oraz Tolkmicka przygotowany zostanie objazd przez Łęcze. Mieszkańcy Nowakowa, Batorowa oraz Cieplic proszeni są o poruszanie się w kierunku Elbląga drogą przez Kępę Rybacką, Bielnik Drugi oraz Kazimierzowo.

Ruchem kierować będą funkcjonariusze Policji, przedstawiciele organizatora oraz wolontariusze. Organizatorzy proszą o stosowanie się do poleceń służb zabezpieczających trasę.

Zmiany w komunikacji miejskiej:

ZKM w Elblągu informuje, że w związku z organizacją imprezy sportowej „Garmin Iron Triathlon Elblag”, 28.07.2019 (niedziela) od ok. 09:00 do 16:00 na następujących liniach wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany:

Linia nr 1

Zawieszone zostanie funkcjonowanie linii – od ok. 09:40 do 16:00.

Linia nr 3

Tramwaje w obu kierunkach będą kursowały objazdem przez ul. płk S. Dąbka, Królewiecką, Plac Słowiański – od ok. 09:15 do 16:00.

Linia nr 6

W kierunku Łódzkiej – objazd od ul. 12 Lutego przez Hetmańską, Tysiąclecia do ul. Malborskiej.

Linia nr 7

W kierunku dworca – objazd od ul. Robotniczej przez ul. Brzozową, płk S. Dąbka, 12 Lutego, Hetmańską do al. Grunwaldzkiej.

Linia nr 9

W kierunku dworca – objazd od ul. płk S. Dąbka przez 12 Lutego do ul. Hetmańskiej.

Linia nr 11

Autobusy od ok. 9:00 będą rozpoczynały i kończyły kursy na pętli przy al. Odrodzenia. Autobusy nie będą dojeżdżały do Rubna i Nowakowa.

Linia nr 12

W kierunku ul. Warszawskiej – od ul. Robotniczej przez ul. Brzozową, płk S. Dąbka, 12 Lutego, Hetmańską do al. Tysiąclecia.

Linia nr 14

Autobus od ok. 8:35 będzie kursował po trasie dworzec – ul. Nowodworska.

Ponadto, w kierunku ul. Nowodworskiej, od al. Grunwaldzkiej – skrócenie trasy przez al. Tysiąclecia do al. Wyszyńskiego.

Linia nr 21

Funkcjonowanie linii zawieszone ze względu na brak możliwości wytyczenia objazdu.

Autobusy i tramwaje będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na trasach objazdu. Ze względu na zmiany w organizacji ruchu, w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym dniu mogą wystąpić zakłócenia w realizacji rozkładu jazdy.

Print Friendly, PDF & Email