Artystyczne podsumowania

Artystyczne podsumowania

Plastyczne, taneczne, teatralne, muzyczne – to sekcje artystyczne działające w Centrum Spotkań Europejskich ”Światowid”. We wtorek, 26 czerwca, ich uczestnicy chcą pokazać elblążanom czego dokonali podczas zajęć w roku szkolnym 2011/2012. Wstęp wolny.

26 czerwca, o godz.17.00 w holu głównym CSE ”Światowid” odbędą się prezentacje muzyczne w wykonaniu dwóch grup wokalnych działających w ”Światowidzie”. Będzie można usłyszeć m.in. wyróżnionego w konkursie wokalnym ”Jedzie pociąg z daleka” – Szymona Tomczyka, ale także prawie
trzydziestkę innych. Uzdolnione wokalnie dzieci i młodzież. Zaprezentują to, nad czym pracowali przez cały rok szkolny, a repertuar jest już przygotowany.

Od godz. 17.00 w pracowniach plastycznych ”Światowida” na dzieci i dorosłych czekają otwarte studia artystyczne i instruktorzy przygotowani na najciekawsze i najbardziej kreatywne pomysły. Odbędą się zajęcia z ceramiki, witrażu, tworzenia biżuterii szklanej czy technik rysunkowych.
Najmłodsi o 17.30 będą mogli wziąć udział w happeningu artystycznym na holu głównym.

O godz. 18.00 zaś oprócz kolejnej tury otwartych studiów artystycznych odbędzie się również spektakl teatralny ”Nieprosty problem” w wykonaniu najmłodszej grupy teatralnej ”Światowida” –  StukaTo pod kierownictwem Edyty Machul.
– To doskonała okazja, aby zobaczyć jak wyglądają profesjonalne pracownie, jakie efekty osiągają po prawie roku pracy uczestnicy sekcji, jak można kreatywnie wykorzystywać czas po pracy i szkole – mówi Teresa Miłoszewska.

  CSE Światowid Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8194