II Turniej Elbląskiej Ligi Tańca

W czwartek, 21 czerwca o godzinie 17.30, w CSE ”Światowid” odbędzie się II turniej organizowany dla uczestników Elbląskiej Ligi Tańca.

Dzieci z Elbląskiej Ligi Tańca już czwarty miesiąc szkolą się z zakresu tańca towarzyskiego. Elbląska Liga Tańca to projekt w ramach, którego dzieci z czterech elbląskich szkół podstawowych (SP 4, SP 6, SP 12, SP 23)
mają zajęcia taneczne w swoich szkołach.

– Przed pierwszym turniejem dzieci bardzo się bały, teraz będzie im na pewno dużo łatwiej – mówi instruktorka tańca w SP 6, Katarzyna Lesz – Poza tym, te pierwsze zawody bardzo fajnie wpłynęły na niektóre z dzieci, wzbudziły w nich jeszcze większy zapał do pracy.

Na pierwszym turnieju dzieci prezentowały się w czterech tańcach – walcu angielskim, walcu wiedeńskim, sambie i cha-chy. Podczas drugiego będą tańczyły dodatkowo jiva oraz nowe figury znanych im już tańców.

– Jive to bardzo szybki taniec i dlatego stwarza dzieciom problemy. Na pierwszych zajęciach było ciężko, teraz idzie im już znacznie lepiej stwierdza instruktor tańca z SP 4 Mateusz Papużyński.

Turniej będzie miał charakter punktowy, dzieci zatańczą przed komisją sędziowską, która będzie przyznawała punkty za występ. Podczas imprezy w ramach pokazu zaprezentują się również pary z Elbląskiego Klubu ”Jantar”. Tomek Łobocki z Magdą Czubą zatańczą tańce standardowe, Kordian Zagaja i
Adrianna Sosik przedstawią tańce latynoamerykańskie.

W tym roku szkolnym to już ostatni turniej w ramach Elbląskiej Ligi Tańca, ale od września dzieci i instruktorzy wracają do dalszych ćwiczeń tanecznych. Kolejnym sprawdzianem nabytych umiejętności będzie III Turniej, który odbędzie się w październiku przy Festiwalu Baltic Cup. W grudniu natomiast odbędzie się ostatni finałowy turniej, wieńczący kilkumiesięczną pracę dzieci. Podczas grudniowych zawodów wyłonione i nagrodzone zostaną
najlepsze pary wśród uczestników projektu.

Elbląska Liga Tańca została dofinansowane ze środków Urzędu Miasta w Elblągu.
  CSE Światowid Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8198

Print Friendly, PDF & Email