Wyjątkowy teledysk promujący budowę Domu Rodzinnego dla Osób Niepełnosprawnych

Zielonogórskie Stowarzyszenie „Petra” stworzyło wyjątkowy teledysk pn. „Upragniony dom”. Nawiązuje on do marzenia o wybudowaniu Domu Rodzinnego dla Osób Niepełnosprawnych.

Zamieszkać miałyby tam osoby, które, najczęściej w wyniku śmierci bliskich, zostają same, a ze względu na swoją niepełnosprawność, nie są w stanie funkcjonować samodzielnie. Dotyczy to w szczególności osób z niepełnosprawnością intelektualną dla których strata bliskiej osoby ma zupełnie inny wymiar, ponieważ wiąże się równocześnie z opuszczeniem domu rodzinnego i wielkim lękiem o jutro i pytaniem „co będzie ze mną teraz, gdzie pójdę, kto się mną zaopiekuje?”.

– Dom Rodzinny dla Osób Niepełnosprawnych ma być w miejscu, w którym osoby z niepełnosprawnością intelektualną żyły do tej pory, ośrodkiem do którego uczęszczały, gdzie mieszkają ich przyjaciele, osoby z podobnymi dysfunkcjami, ograniczeniami, a jednocześnie takie, z którymi się dobrze rozumieją i czują się bezpiecznie, miejscem, w którym będzie z nimi ktoś, kto pomoże, gdzie będą mogli żyć, gotować, sprzątać, pracować i cieszyć się życiem – wyjaśnia Stowarzyszenie „Petra”.

Utwór „Upragniony dom” powstał na podstawie piosenki Sanah pt. „Melodia”. Tekst: Justyna Misztal Śpiew: Monika Bartkowicz – Krzysztof, Aranż muzyczny i realizacja nagrania: Paweł Słoniowski Nagranie wideo: Marek Kowalczyk, Maja Woźniakowska Montaż wideo: Kuba Vollkommen

Pomysł Stowarzyszenia „Petra” można również wesprzeć na stronie Dom Rodzinny dla Osób Niepełnosprawnych | zrzutka.pl , gdzie trwa zbiórka na rzecz budowy Domu.

Oprac. AG
Print Friendly, PDF & Email