„Warsaw All Stars” w Mjazzdze

„Warsaw All Stars” w Mjazzdze
Fot. Adminstrator

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, ZAW „STOART” zapraszają 2 kwietnia o godz. 19.00 do Klubu Muzycznego „Mjazzga” na koncert promocyjny zespołu „Warsaw All Stars”. Wstęp wolny.

Irena Gałązka –  wybitna wokalistka jazzowa, która niemal całe swoje życie artystyczne spędziła poza granicami kraju, śpiewając w prawie całej Europie, USA i Kanadzie. Od niedawna na stałe występuje w Polsce. Środowisko muzyczne mówi o niej, że jest gwiazdą pierwszej wielkości. Jej doskonała technika, niepowtarzalna, wyjątkowa barwa głosu, ekspresja wokalna z jaką śpiewa, zyskuje sympatię publiczności.

Zbigniew Jaremko – saksofony; polski saksofonista tenorowy i sopranowy, klarnecista, kompozytor i aranżer, także twórca muzyki teatralnej i filmowej. Absolwent Wydziału Muzykologii Średniowiecznej na ATK oraz Wydziału Teorii i Kompozycji warszawskiej PWSM.

Zadebiutował jeszcze podczas studiów – w 1966 roku w zespole „Hagaw”. Następnie, w latach 1967–71, był członkiem grupy „Old Timers”. Występował z nią na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Jazzowej „Jazz Jamboree” w Warszawie oraz Studenckim Festiwalu Jazzowym „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu. W 1970 roku, przez czytelników miesięcznika ”Jazz”, został uznany za najlepszego klarnecistę. Od 1993 roku współpracował z m.in. takimi zespołami, jak Sami Swoi oraz Casino Band (Niemcy).

Jarosław Małys – fortepian – debiutował w wieku 16 lat na festiwalu Złota Tarka zdobywając pierwszą nagrodę. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Współtwórca zespołu „Heavy Metal Sextet” który zdobył: I nagroda – Jazz Juniors, Klucz do kariery, I miejsce na festiwalu jazzowym w Dunkierce i w Hoeillart. Występował na wielu festiwalach jazzowych, m.in.: Jazz Jamboree, Umbria Jazz Festiwal, Pori Jazz Festiwal, Jazz Festiwal Bratysława i wiele innych. W latach 1998-2003 był wykładowcą na Wydziale Jazzu w Zespole Szkół Muzycznych II st. w Warszawie. Wykładowca na warsztatach jazzowych w Puławach i musicalowych w Teatrze Roma w Warszawie. Koncertuje z czołówką polskich jazzmanów.

Jerzy Stelmaszczuk – gitara basowa. W dziedzinie basu należy do klasy mistrzów. Wszechstronne wykształcenie muzyczne (fortepian, skrzypce, kontrabas). Niebywałe osłuchanie we wszelkich możliwych gatunkach muzycznych, od klasyki symfonicznej i operowej, przez jazz i blues do country i rocka czyni go jednym z najbardziej poszukiwanych muzyków sesyjnych  i akompaniujących. Grał z największymi sławami polskiego jazzu, popu, teatru, poezji śpiewanej  i kabaretu.

Występując w programach rozrywkowych  na luksusowych liniowcach trzykrotnie opłynął kulę ziemską, czerpiąc inspiracje z muzyki Karaibów, Polinezji, Afryki, Azji i obu Ameryk. Od kilku lat prowadzi działalność pedagogiczną, ucząc w prywatnej szkole muzycznej. Jest też cenionym specjalistą od aranżacji komputerowej.

Wiesław Szymański – perkusista; Rozpoczął działalność muzyczną w 1966 r. w zespole „Leniuchy”, który następnie zmienił nazwę na „Pięciu”. W 1967 r. zespół zdobył II nagrodę na drugim Festiwalu Muzyki Młodzieżowej w Częstochowie  (I-sze miejsce zajęli Skaldowie).
W latach 1967-70 grał w wielu znanych polskich zespołach. Od 1971-1996 r. koncertował zagranicą współpracując z wieloma znanymi muzykami w USA, Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, Austrii, Norwegii, RFN. Przez kilka lat występował na statkach wycieczkowych.

Pod koniec lat 90-tych grał w zespole „Zielono-Czarni” razem z Tomaszem Jaśkiewiczem, Andrzejem Freindtem, Mirą Kubasińską, Piotrem Miksem. W 2007 r. wraz z Jackiem Eysmontem i Piotrem Miksem założył Klub Dobrej Muzyki. Obecni pełni szereg funkcji w organizacjach artystycznych.
  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8006

Print Friendly, PDF & Email