Uroczysta premiera „Czerwonych maków” w Światowidzie

Uroczysta premiera „Czerwonych maków” w Światowidzie
Fot. kadr z filmu

Kino Światowid zaprasza na uroczystą premierę filmu „Czerwone maki” Krzysztofa Łukaszewicza. Pokaz odbędzie się 5 kwietnia o godz. 19:00 i poprzedzi go minikoncert piosenek żołnierskich w wykonaniu Kingi Szarag.

„Czerwone maki” w reżyserii Krzysztofa Łukasiewicza to pierwszy polski film fabularny o słynnej bitwie o Monte Cassino. Głównym bohaterem jest młody chłopak Jędrek, który razem z Armią Andersa opuścił Związek Sowiecki. Pod wpływem zetknięcia się z żołnierzami II korpusu oraz miłości do sanitariuszki Poli zdemoralizowany pobytem w łagrze młodzieniec ulega wewnętrznej przemianie. Wszystko to dzieje się w obliczu nadciągającej, decydującej dla dalszej ofensywy aliantów bitwy. Oprócz postaci fikcyjnych w filmie nie zabraknie również postaci historycznych, w tym brytyjskiego generała Olivera Leese czy samego Władysława Andersa, w którego w rolę wcielił się Michał Żurawski.

Przed seansem widzowie będą mogli wysłuchać dwóch piosenek żołnierskich: „Nim w stanie dzień” oraz „Czerwone maki na Monte Cassino”. Wykona je Kinga Szarag, solistka Klubu Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód w Elblągu, laureatka wielu konkursów i festiwali. Z okazji premiery w kinowej kawiarence dostępna będzie oferta specjalna, a Kino Światowid przystrojone zostanie tematycznymi dekoracjami. Cena biletu na wydarzenie: 25 zł.

Mateusz Podwalny,
Print Friendly, PDF & Email