To się musi powieść! Noc Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej

To się musi powieść! Noc Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej
Fot. nadesłane

Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy na ten dzień.

Przed nami VIII edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”. Tego dnia biblioteki w całej Polsce otwierają się o nietypowej porze, aby promować swoją ofertę. I chociaż ogólnopolska akcja przypada w tym roku 1 października, w Bibliotece Pedagogicznej rozpocznie się świętowanie już w piątek, 30 października. Z tej okazji zaplanowano atrakcje, których motywem przewodnim będzie słoneczna Hiszpania.

O godzinie 19:00 rozpocznie się spotkanie z Elżbietą Filipkowską, nauczycielką matematyki i języka hiszpańskiego w Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym, której wielką pasją jest pielgrzymowanie szlakiem Świętego Jakuba w Hiszpanii. Od 2008 roku, kiedy po raz pierwszy wyruszyła na pielgrzymkowy szlak, przemierzyła już ponad 7 tysięcy kilometrów. Podczas spotkania Elżbieta Filipkowska opowie o swoich przeżyciach i powiedzie do drzwi katedry w Santiago de Compostela.

Z kolei ulicami elbląskiej starówki powiodą zebranych harcerze z 5. Elbląskiej Męskiej Drużyny Starszoharcerskiej Visele, którzy przygotowali grę miejską. Uczestnicy będą mogli sprawdzić nie tylko swoją wiedzę na temat średniowiecznych pielgrzymek, ale także umiejętność wiązania podstawowych żeglarskich węzłów. Początek o godz. 20:00.

Najmłodszych czytelników wraz z rodzicami i opiekunami organizatorzy zapraszają do teatrzyku Kamishibai opartego na książce „Kolorowy potwór” hiszpańskiej autorki Anny Llenas. Wspólnie z sympatycznym i trochę nieokrzesanym bohaterem nauczą się rozpoznawać i nazywać emocje. Pierwszy pokaz o godzinie 20:00, kolejne w półgodzinnych odstępach.

W trakcie Nocy Bibliotek odbędą się również warsztaty pod hasłem „Podróż za jedno… kliknięcie!”. Będzie to okazja by przekonać się, że czasami tylko jedno kliknięcie dzieli nas od wirtualnej podróży po Hiszpanii. Wystarczy znać odpowiednie aplikacje i strony internetowe. Start o godz. 20:00.

Również o godzinie 20:00 rozpoczną się warsztaty plastyczne, które będą trwały aż do końca Nocy Bibliotek. Tutaj damy się powieść… naszym palcom, tworząc własne pamiątki z Hiszpanii: wachlarz, kastaniety, marakasy i muszlę św. Jakuba, która będzie wejściówką na grę miejską.

Ponadto w godzinach trwania imprezy będzie można zwiedzić magazyny biblioteki, które na co dzień nie są dostępne dla czytelników.

To się musi powieść! Już w piątek, 30 września od godz. 19:00 do 22:00 w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Świętego Ducha 25.

Harmonogram wydarzenia:

19:00 – otwarcie imprezy i spotkanie z Elżbietą Filipkowską

20:00 – warsztaty plastyczne

20:00, 20:30, 21:00 – teatrzyk Kamishibai oparty na książce „Kolorowy potwór”

20:00 – gra miejska „Śladami szlaku Świętego Jakuba”

20:00, 21:00 – warsztaty „Podróż za jedno kliknięcie” – aplikacje i strony internetowe, które pozwolą Ci zwiedzać Hiszpanię bez wychodzenia z domu

Warmińsko – Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu
Print Friendly, PDF & Email