The Bodhisattwa Trio w ramach Elbląskiego Święta Muzyki 2023

The Bodhisattwa Trio w ramach Elbląskiego Święta Muzyki 2023
Fot. nadesłane

W poniedziałek 26 czerwca na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej wystąpią hinduscy muzycy z jazzowej formacji The Bodhisattwa Trio. Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zgodnie z zapowiedzią proponuje kolejne wydarzenia kulturalne w ramach Elbląskiego Święta Muzyki 2023.

– Na nasze zaproszenie prosto po występach w Kopenhadze i Hamburgu w ramach europejskiej trasy koncertowej przyjeżdża do Elbląga świetna jazzowa grupa z Indii The Bodhisattwa Trio. Elbląski koncert będzie jednym, jaki zagrają w Polsce – mówią organizatorzy.

  • Kiedy: poniedziałek 26 czerwca 2023 godz. 20:00
  • Gdzie: Dziedziniec Biblioteki Elbląskiej
  • Wstęp wolny

The Bodhisattwa Trio
Wierzą w ekspresjonizm, refleksję społeczną i spontaniczną kreację. Czerpiąc inspiracje z życia, wszechświata i wszechrzeczy, trio tworzone przez Bodhisattwa Ghosh na gitarach, Premjit Dutta na bębnach i Shonai na klawiaturach i Synth Bass daje nam mix autorskich kompozycji instrumentalnych, w których nacisk kładą na rozwój harmonii i rytmu, temat przeplatany wariacją, wirtuozerię i spontaniczną improwizację. Obecna trasa jest okazją do prezentacji muzyki m.in. z ich wydanego niedawno czwartego albumu „Frontier”. Podczas europejskiej trasy koncertowej zespół zagra w składzie:
Bodhisattwa Ghosh – Guitars
Gaurab Chatterjee – Drums
Shonai – Keyboards & Synth Bass

Koncert realizowany w ramach projektu Elbląskie Święto Muzyki 2023 finansowanego przez Samorząd Miasta Elbląga z Budżetu Obywatelskiego.

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?
Print Friendly, PDF & Email