„Spotkania z pasjami” z fashionistką

„Spotkania z pasjami” z fashionistką
Fot. Adminstrator

Jak dobrze wyglądać w każdym wieku? Na te pytanie podczas najbliższego „Spotkania z pasjami” odpowie pani Hanna Gajos – dziennikarka i krytyk mody, która od lat przekonuje Polaków, jak wielki wpływ na samopoczucie i samoocenę ma styl naszego ubierania się. Na wideokonferencję z fashionistką Biblioteka Elbląska zaprasza w czwartek 22 maja o godz. 11.00 do Sali Audiowizualnej przy ul. św. Ducha i Filii nr 6 przy ul. Słonecznej 29. Wstęp wolny.

Hanna Gajos zajmuje się zawodowo modą od lat 70–tych. Jej artykuły ukazywały się w takich pismach, jak: „Świat Mody”, „Kobieta i Życie”, „Pani”, „Uroda”, „Bea”. Jako pierwsza redagowała rubrykę o modzie męskiej, która publikowana była w miesięczniku „Pan”. Uważana za eksperta w dziedzinie mody, otrzymała szereg wyróżnień, m.in. „Złotą Nitkę”, „Srebrną Pętelkę”. Napisała książkę „Bądź dobrze ubrana” zawierającą wiele cennych uwag i porad na temat ubioru. Prowadzi bloga poświęconego modzie SZYK&SZOK.

Projekt „Spotkania z pasjami” realizowany przy współpracy z Fundacją Orange zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 15 spotkań on–line, które będą się odbywały co dwa tygodnie w formie wideokonferencji (poprzez streaming online) z osobami ze świata telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje, angażując się w życie społeczności lokalnych. Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie, by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym. Projekt zakłada również stworzenie przyjaznej przestrzeni, która umożliwi nawiązywanie nowych kontaktów. Kolejnym ważnym elementem jest rozbudzanie chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Twórcy projektu chcą pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynna zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym.

Więcej informacji:
Dział Literatury dla Dorosłych, ul. Zamkowa 1 tel. (55) 625 60 18
Filia nr 6, ul. Słoneczna 29 tel. (55) 625 60 80/81

  Aleksandra Buła Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 10971

Print Friendly, PDF & Email